Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2020, 15:45

autor: AlexB

Snowpiercer zmierza na Netflix. Znamy datę polskiej premiery

25 maja na polskojęzycznym Netfliksie swoją premierę będzie miał serial Snowpiercer, czyli przygotowany przez stację TNT remake postapokaliptycznego filmu z 2013 roku. W pracach nad tą produkcją udział brał Bong Joon-ho, czyli twórca oryginału.

W SKRÓCIE
  1. 25 maja na polskojęzycznej wersji platformy Netflix zadebiutuje dziesięcioodcinkowy serial Snowpiercer.
  2. Produkcja stanowi remake filmu z 2013 opartego na komiksie Le Transperceneige autorstwa Benjamina Legranda i Jacques’a Loba.
  3. Głównym twórcą serialu jest Graeme Manson (Orphan Black). W pracach nad tytułem udział brał także Bong Joon-ho, czyli reżyser filmu sprzed siedmiu lat.

Epidemia koronawirusa wciąż trwa, kina są pozamykane, lecz fani filmów i seriali jak na razie raczej nie mają specjalnych powodów do narzekań na brak nowości. Na platformach streamingowych co rusz pojawiają się kolejne, świeże produkcje. Kolejna z nich zadebiutuje na polskojęzycznym Netfliksie 25 maja. Mowa tu o przygotowywanym przez stację TNT dziesięcioodcinkowym serialu Snowpiercer. Jego najnowszy zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Jeśli wydaje Wam się, że już kiedyś słyszeliście tytuł Snowpiercer, oglądając trailer macie poczucie deja vu, to nic w tym dziwnego. Serial TNT stanowi bowiem remake filmu z 2013 roku, który z kolei został oparty na francuskim komiksie Le Transperceneige autorstwa Benjamina Legranda i Jacques’a Loba. Pomysł wyjściowy wszystkich trzech pozycji prezentuje się następująco – w wyniku globalnej katastrofy świat ogarnęła wieczna zima. W jej konsekwencji śmierć poniosło większość gatunków roślin i zwierząt, a także spora część ludzkości. Ocaleli znaleźli schronienie w tytułowym Snowpiercerze – ogromnym, superszybkim pociągu napędzanym wieczną energią, cały czas poruszającym się po świecie. Przez siedemnaście lat osoby podróżujące tą maszyną podzieliły się na trzy klasy – najbogatszych zajmujących mieszkająych najbliżej lokomotywy, robotników zajmujących się maszyną, zajmujących środkowe wagony, oraz najuboższych, okupujących tyły pociągu. Stale wykorzystywane przez rządzących krezusów niziny w końcu zaczynają się buntować.

Snowpiercer zmierza na Netflix. Znamy datę polskiej premiery - ilustracja #1
Snowpiercer już wkrótce powróci na tory.

Snowpiercera z 2013 roku wyreżyserował Bong Joon-ho, którego obecnie możecie kojarzyć jako laureata Oscara za ubiegłoroczny Parasite. Koreańczyk jest również producentem wykonawczym serialu TNT. Główną osobą odpowiedzialną za tę produkcję jest jednak Graeme Manson, czyli współtwórca Orphan Black.

Gwiazdą serialowego Snowpiercera jest Jennifer Connelly, laureatka Oscara za rolę w Pięknym umyśle, znana również z takich filmów, jak Requiem dla snu, Krwawy diament czy Dom z piasku i mgły. Prócz niej na ekranie zobaczymy między innymi Daveeda Diggsa (Cudowny chłopak, Velvet Buzzsaw), Mickey Sumner (Frances Ha, Historia małżeńska), Iddo Goldberga (Peaky Blinders, Salem), Alison Wright (Zawód: Amerykanin, Castle Rock) oraz Mike'a O'Malley'a (Sully, Glee).

Snowpiercer zmierza na Netflix. Znamy datę polskiej premiery - ilustracja #2
Pociąg przemierzający postapokaliptyczny świat nie jest najprzyjemniejszym miejscem do życia, zwłaszcza jeśli należy się do nizin społecznych.

Jak podaje serwis The National, serialowy Snowpiercer powstawał nie bez trudności przez przeszło trzy lata. Produkcja była kilkukrotnie opóźniana, między innymi ze względu na różnice kreatywne między twórcami a przedstawicielami stacji TNT. Jak bardzo wpłynęło to na jakość samego tytułu? Będziemy się mogli o tym przekonać już wkrótce.

  1. Snowpiercer na platformie Netflix
  2. Netflix – Karta pre-paid w Muve.pl

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej.