Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 25 kwietnia 2022, 12:36

NPC-e w Skyrim wreszcie przemówią do Was po imieniu

NPC-e w Skyrimie mogą teraz zwracać się do gracza jego imieniem. Wystarczy, że zainstalujecie nowy mod wykorzystujący AI.

W SKRÓCIE:
  • Nowy mod do Skyrima sprawia, że NPC-e mogą wypowiadać imię wybrane przez gracza.
  • Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu xVASynth.
  • Niestety modyfikacja ma swoje ograniczenia i nie potrafi modyfikować mowy smoków.

Gry RPG, w których tworzymy własną postać, często dotyka ten sam problem. Możemy w nich wybrać dowolne imię, lecz NPC-e i tak nie będą go używać, preferując uniwersalny tytuł.

Podobnie jest w przypadku Skyrima, gdzie nasz bohater lub bohaterka zawsze nazywani są Smoczym Dziecięciem bądź Dovahkiinem. Opublikowany niedawno mod naprawia ten problem.

Inteligentni NPC-e

Modyfikacja autorstwa użytkownika o nicku DanRuta nosi nazwę Say My Name. Moder wziął pod uwagę wszystkie linijki dialogowe, w których postacie niezależne tytułują gracza Smoczym Dziecięciem.

Po wyszukaniu problematycznych fragmentów stworzył on plik, umożliwiający ich zmianę przy użyciu xVASynth. Jest to aplikacja wykorzystująca AI, która pozwala na generowanie wypowiedzi audio na bazie wybranych nagrań.

NPC-e otrzymali więc możliwość wypowiadania imienia wybranego przez gracza. Dzięki temu w końcu ma ono jakiekolwiek znaczenie i rzeczywiście jest w stanie wpłynąć na Waszą rozgrywkę.

Mod ma swoje wymagania

Należy jednak pamiętać, że mod ten ma swoje ograniczenia. Przede wszystkim wspiera tylko język angielski. Ponadto czasami może brzmieć nienaturalnie.

Nie wpływa także na dialogi ze smokami. Brzmienie ich głosu było zbyt trudne do opanowania przy pomocy xVASynth, więc nadal zwracać się będą one do gracza per Dovahkiin.

Modyfikacja może być również skomplikowana w użyciu dla niektórych graczy. Nie zainstalujecie jej, używając popularnych menedżerów modów w rodzaju Vortexa.

Zamiast tego czeka Was zabawa z modyfikowaniem linijek tekstu w notatniku oraz pobieraniem dodatkowych aplikacji. Jeśli to Was nie odstrasza, to szczegółowe instrukcje instalacji moda znajdziecie na jego stronie w serwisie Nexus Mods.