filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 kwietnia 2022, 12:45

autor: Ignacy Kruk

Sherlock Holmes przenosi się na mały ekran za sprawą HBO Max i Roberta Downeya Jr

Robert Downey Jr. wyprodukuje dwa seriale w uniwersum Sherlocka Holmesa na zlecenie HBO Max. Niewykluczone, że aktor powróci do ikonicznej roli legendarnego detektywa.

Źródło: hbomax.com

Jeżeli jesteście fanami detektywa z Baker Street, jednak nie przypadła wam do gustu bardziej współczesna wersja Benedicta Cumberbatcha z Sherlocka, czy też Jonny’ego Lee Millera z Elementary, wszystko wskazuje na to, że legendarny detektyw raz jeszcze powróci na małe ekrany.

Jak donosi The Hollywood Reporter, Robert Downey Jr. pracuje nad dwoma serialami dla HBO Max, które ponownie przeniosą nas do uniwersum z powieści Arthura Conana Doyle’a. Szczegóły na temat obu projektów nie zostały ujawnione, co najpewniej wynika z faktu, że znajdują się one we wczesnej fazie produkcji.

Według doniesień, aktor ponownie połączy siły m.in. z Lionelem Wigramem, z którym pracował podczas produkcji Sherlocka Holmesa z 2009 roku i jego kontynuacji o podtytule Gra Cieni. Stanowiska producentów wykonawczych zajmują również Amanda Burrell (Perry Mason) i żona aktora, Susan Downey.

Ciężko powiedzieć, czy Downey Jr. powróci do swojej ikonicznej roli. Możliwe jest to, że spin-offy skupią się na innych interesujących postaciach z uniwersum (serial o wojennej przeszłości Watsona mógłby być naprawdę ciekawy), a Sherlock Holmes będzie postacią epizodyczną.

Skoncentrowanie się na mniejszych, pobocznych projektach może pomóc w zbudowaniu uniwersum opartego na twórczości Arthura Conana Doyle’a, co niejako pokrywałoby się z tym, jak Warner Bros. już teraz rozwija DCEU, czego doskonałym przykładem jest chociażby Peacemaker.

A czego Wy oczekujecie po obu projektach? Chcielibyście zobaczyć powrót Roberta Downeya Jr. do roli Sherlocka Holmesa?

HBO Max kupisz tutaj