Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2023, 21:04

Świetna gra detektywistyczna z otwartym światem dostępna rekordowo tanio

Najnowsza przygodowa gra akcji z serii o Sherlocku Holmesie jest obecnie dostępna w rekordowo niskiej cenie. Oferuje ona rozwiązywanie skomplikowanych zagadek kryminalnych w otwartym świecie.

Źródło fot. Frogwares.
i

Stworzona przez sir Arthura Conana Doyle’a postać zamieszkałego przy Baker Street detektywa Sherlocka Holmesa jest jedną z częściej reinterpretowanych przez popkulturę. W przypadku gier wideo znamy ją głównie z serii ukraińskiego studia Frogwares.

Jej najnowsza odsłona jest obecnie dostępna na GOG-u w rekordowo niskiej cenie. Podstawową wersję Sherlocka Holmesa: Chapter One można nabyć z 80-procentową obniżką – za 39,79 zł. Za zawierającą cztery DLC Deluxe Edition zapłacicie zaś na naszej rodzimej platformie o „dychę” więcej, tj. 49,79 zł.

Z obu ofert skorzystacie, klikając w poniższe przyciski. Obowiązują one do 17 października do godziny 0:59 polskiego czasu.

Sherlock Holmes: Chapter One za 39,79 zł na GOG-u

Sherlock Holmes: Chapter One – Deluxe Edition za 49,79 zł na GOG-u

Warto dodać, że owa gra przygodowa została dość ciepło przyjęta zarówno przez branżowych recenzentów, jak i graczy.

  1. Ci pierwsi chwalili ją za ciekawie zaprojektowane zagadki logiczne, intrygujące, wciągające sprawy kryminalne oraz czarująco bezczelnego protagonistę, tylko odrobinę narzekając przy tym na pustkę otwartego świata i zbyteczność systemu walki. W konsekwencji pecetowa wersja gry ma na Metacritic.com średnią not na poziomie 77 na 100 (na podstawie 26 recenzji).
  2. Odbiór graczy na Steamie jest porównywalny – Sherlock Holmes: Chapter One spodobał się 78% spośród ponad 2500 osób, które w niego zagrały. „Świetna gra detektywistyczna” – można pomyśleć, czytając wiele z nich.

Warto dodać, że spora część autorów recenzji Sherlocka Holmesa: Chapter One widniejących na platformie firmy Valve ma za sobą z górą 30 godzin zabawy. Zapewne oznacza to, iż zdecydowali się ją „wymaksować”, gdyż ukończenie głównego wątku fabularnego zajmuje średnio „tylko” około 13 godzin. Niemniej fakt ten dobrze świadczy o produkcji studia Frogwares – sugeruje bowiem, że wciąga ona do tego stopnia, iż ma się ochotę doświadczyć wszystkiego, co oferuje.

Gdybyście grając napotkali jakieś problemy – np. zbyt skomplikowane zagadki – polecam zajrzeć do naszego poradnika. Znajdziecie w nim szczegółowy opis poszczególnych etapów Sherlocka Holmesa: Chapter One, wymagania dotyczące osiągnięć i wiele więcej.

  1. Sherlock Holmes: Chapter One – poradnik do gry

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej