Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 lipca 2021, 17:17

autor: hexx0

Netflix ogłasza rozpoczęcie prac nad 2. sezonem Sexify

Netflix oficjalnie potwierdził, że polski serial Sexify otrzyma drugi sezon. Kolejne odcinki są już w produkcji i zobaczymy je w 2022 roku.

Sexify, polski serial opowiadający o grupce nastolatek, które próbują opracować idealną aplikację erotyczną, dostanie od Netflixa drugi sezon. Prace nad kolejnymi ośmioma odcinkami już się rozpoczęły i mają one zadebiutować na owej platformie streamingowej w 2022 roku. Poniżej możecie zobaczyć grafikę promocyjną, która pojawiła się dziś na profilu Netflix Polska na Twitterze.

Netflix ogłasza rozpoczęcie prac nad 2. sezonem Sexify - ilustracja #1
Źródło: Twitter/Netflix Polska.

Po sukcesie, jakim okazał się debiutujący 28 kwietnia serial, taka decyzja Netflixa nie może dziwić. Sexify okazało się strzałem w dziesiątkę – produkcja cieszyła się dużą oglądalnością nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Dość powiedzieć, że trafiła ona na listę dziesięciu najlepszych seriali w 83 krajach, w niektórych – m.in. we Włoszech, Indiach, Egipcie i na Dominikanie – zajmując nawet pierwsze miejsce. Co przesądziło o tak pozytywnym odbiorze? Zdaniem Anny Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflixie, zasługę należy przypisać umiejętnemu sposobowi, w jaki zostały przedstawione zagadnienia istotne dla współczesnej młodzieży.

Twórcy Sexify, Kalina Alabrudzińska i Piotr Domalewski, z dużą dozą humoru uchwycili ważne dla młodych ludzi problemy, a widzowie na całym świecie docenili, z jaką otwartością serial mówi o seksualności, odkrywaniu swoich potrzeb i zdobywaniu pewności siebie. Razem z zespołem Akson Studio oraz utalentowanymi twórcami udało się nam stworzyć dzieło uniwersalne, które trafiło do serc widzów na całym świecie.

Zachwyceni decyzją Netflixa wydają się również producenci serialu, czyli Jan Kwieciński i Agata Gerc. Ten pierwszy przyznał, że podczas prac nad pierwszym sezonem Sexify marzyło im się, aby widzowie pokochali bohaterki serialu – co też się stało, a potwierdzeniem tego jest właśnie zielone światło na ukazanie dalszych losów Natalii, Pauliny i Moniki (w rolach których znów ujrzymy Aleksandrę Skrabę, Sandrę Drzymalską i Marię Sobocińską). Z kolei ta druga stwierdziła, że nowe odcinki będą zaskakujące. Czego zatem możemy się spodziewać?

W dalszej części tekstu natkniecie się na spoilery dotyczące finału pierwszego sezonu Sexify. Czytacie więc na własną odpowiedzialność.

Wiele na ten temat póki co nie wiemy – pewne jest jedynie to, że po przegranej w konkursie przyjaciółki nie złożą broni i dalej będą pracowały nad aplikacją. W teorii mają wszystko, czego potrzeba, aby osiągnąć sukces: pomysł Natalii, pasję Pauliny i pieniądze Moniki. Serialowa rzeczywistość ma jednak zweryfikować te założenia. Czy dziewczyny znów polegną? A może tym razem wszystko pójdzie zgodnie z ich planem? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero w 2022 roku. Rzecz jasna – na Netflixie.