Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 stycznia 2023, 12:01

Serial The Last of Us ma uniknąć problemu, który dotknął Grę o tron

Serial The Last of Us ma wiernie trzymać się materiału źródłowego. Takie podejście twórców może pomóc w zachowaniu wysokiej jakości produkcji i uniknięciu losu Gry o tron.

Źródło fot. The Last of Us; Neil Druckmann i Craig Mazin; HBO; 2023
i

Pierwszy sezon The Last of Us wkrótce zostanie udostępniony szerokiej publiczności. Jeśli odniesie sukces, to możemy spodziewać się kolejnej serii, która poruszy dalsze wątki z gry. Co jednak, gdy historie znane z pierwowzoru zostaną wyczerpane w produkcji HBO? Neil Druckmann oraz Craig Mazin mają odpowiedź i można ją uznać za dobrą informację (via The Hollywood Reporter).

HBO Max kupisz tutaj

Druckmann zapewnia, że razem z Mazinem nie zamierzają wychodzić poza granice fabularne, które wyznaczyły obie gry:

Nie mamy planów opowiadać historii wykraczających poza te z gier. Nie napotkamy takiego samego problemu, co przy Grze o tron, ponieważ The Last of Us: Part II nie kończy się cliffhangerem.

W podobnym tonie wypowiada się Mazin. Mężczyzna zaznacza, że po prostu nie lubi telewizyjnych tasiemców:

Nie interesuje mnie tworzenie serialu trwającego w nieskończoność. Kiedy produkcja staje się samonapędzającą się maszyną, to po jakimś czasie wydaje się po prostu głupia. Zakończenia znaczą dla mnie wszystko.

Jak widać, obu twórcom zdecydowanie zależy na stworzeniu dobrej historii, która poruszy widzów. Czasem chciałoby się, żeby ulubiona seria trwała jak najdłużej, ale obaj panowie słusznie zauważają, że ostatecznie może to zagrozić ogólnej jakości produkcji.

A od jakości właśnie zależy efekt, który przy pomocy serialu chce osiągnąć Neil Druckmann. Na początku grudnia 2022 roku mężczyzna w wywiadzie powiedział, że The Last of Us ma zmienić sposób postrzegania gier wśród masowego widza. Produkcja ma udowodnić, że wirtualna rozrywka jest w stanie pokazać głębokie i poruszające opowieści.

By przekonać się, czy faktycznie uda się wykonać to zadanie, nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ premiera serialu będzie miała miejsce już 16 stycznia.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej