Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 lipca 2021, 15:18

autor: Karol Laska

Serial Obcy bez udziału Ripley. Zdjęcia mają ruszyć wiosną

Serialowy Obcy powstaje i jest priorytetowym projektem Noaha Hawleya. Showrunner zdradził co nieco na temat fabuły dzieła - między innymi, że nie zobaczymy w nim Ripley.

W grudniu 2020 roku informowaliśmy Was o rozmowach toczonych w Disneyu na temat potencjalnego serialu w uniwersum Obcego. Choć początkowo nieco sceptycznie podchodziliśmy do tempa prac preprodukcyjnych, tak okazuje się, że wszystko jest na dobrej drodze, aby już za jakiś czas rozpocząć zdjęcia do dzieła.

Showrunner serialu, Noah Hawley (współtwórca uznanych Fargo oraz Legionu), przyznał, że nowy Obcy jest aktualnie jego głównym projektem i nie kryje związanej z tym ekscytacji. Napisał już parę scenariuszy, a zawarty w nich materiał ma zostać zrealizowany następnej wiosny. Artysta opowiedział również, czego spodziewać się po fabule dzieła (via Vanity Fair).

To nie jest historia o Ripley. Jasne, mówimy o jednej z najwspanialszych bohaterek wszech czasów, ale uważam, że jej wątek został poprowadzony perfekcyjnie, i nie chciałbym go ruszać. Przedstawię opowieść, która rozgrywa się na Ziemi. Historie o obcych odbywają się zwykle w przestrzeniach zamkniętych takich jak więzienie czy statek kosmiczny. Pomyślałem, że ciekawym pomysłem będzie nieco większe otwarcie akcji, dzięki można zadać sobie pytanie typu: „Co się stanie, jeśli obcy nie może zostać odizolowany?”. Wpłynie to na natychmiastowość działań bohaterów.

W pewnym sensie jest to także historia o braku równości. Widzowie będą mogli zobaczyć, co się stanie, gdy problemy nierówności, z którymi się dziś zmagamy, nie zostaną rozwiązane. Jeśli my, jako społeczeństwo, nie potrafimy wymyślić sposobu na wzajemne wspieranie się i rozdzielanie wszelkiego rodzaju zasobów, to co się z nami stanie? Jest taka jedna świetna linia dialogowa, kiedy to Sigourney Weaver mówi do Paula Reisera: „Nie wiem, który gatunek jest gorszy, ale oni [obcy – dop. red.] przynajmniej nie oszukują się wzajemnie o jakiś procent”.

Serial Obcy bez udziału Ripley. Zdjęcia mają ruszyć wiosną - ilustracja #1
Produkcje Noaha Hawleya (na zdjęciu) to synonim jakości. Miejmy nadzieję, że Obcy nie będzie wyjątkiem od reguły.

Powyższy opis brzmi naprawdę ciekawie i pokazuje, że Hawley podchodzi do swojej pracy bardzo dojrzale. Nie chce stworzyć jedynie kolejnej historii o obcym, ale planuje poeksperymentować z konwencją horroru SF, a przy okazji zawrzeć w nim wartościowy społeczny przekaz. O jakość serialu raczej nie ma się co martwić, biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania tegoż twórcy.

Przypominamy, że aktualnie trwają również prace preprodukcyjne nad nowym filmem z serii Obcy. Będzie za niego odpowiadać Ridley Scott. O projekcie nie wiemy jednak zbyt wiele i jak na razie możemy tylko powiedzieć, że powstaje.

  1. Nowy Obcy powstaje. Ridley Scott ma jednak problem
  2. Obcy 5 nigdy nie powstał, ale sieć została zasypana przez grafiki koncepcyjne do filmu