Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 marca 2022, 17:59

Serial House of the Dragon z datą premiery

Poznaliśmy datę premiery serialu House of the Dragon w HBO Max. Do świata Gry o tron powrócimy pod koniec lata.

George R.R. Martin może zwlekać z ukończeniem Wichrów zimy, ale jak ogłosił, że niedługo poznamy datę premiery serialu House of the Dragon, to została ona ujawniona tydzień po jego wpisie. Skupiający się na rodzie Targaryenów prequel Gry o Tron zadebiutuje na platformie HBO Max 21 sierpnia 2022 roku na świecie, a dzień później w Polsce. Inna data wynika, rzecz jasna, z różnicy czasu – w naszym kraju odcinki będą bowiem pojawiały w środku nocy.

Serial House of the Dragon z datą premiery - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

HBO Max kupisz tutaj

Informację ogłoszono na Twitterze i opatrzono trzema grafikamikażda z nich prezentuje smocze jajo innego koloru. Trzygłowy smok znajduje się w herbie rodu Targaryenów, a owe bestie, oczywiście, powrócą na ekrany w nowym serialu.

Będzie on liczył dziesięć odcinków i ma opowiedzieć zamkniętą historię, opartą o powieść George’a R.R. Martina pt. Ogień i krew. W rolach głównych wystąpią: Paddy Considine (jako król Viserys Targaryen), Matt Smith (książę Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Emma D’Arcy (księżniczka Rhaenyra Targaryen), Steve Toussaint (Lord Corlys „Wąż Morski” Velaryon), Eve Best (księżniczka Rhaenys Targaryen), Sonoya Mizuno (Mysaria), Fabien Frankel (Ser Criston Cole) oraz Rhys Ifans (Otto Hightower). Postacie te możecie zobaczyć na nowych kadrach z serialu – część z nich znajdziecie poniżej, a resztę pod powyższymi linkami.

Serial House of the Dragon z datą premiery - ilustracja #2
Rhys Ifans jako Otto Hightower. Źródło: Twitter.
Serial House of the Dragon z datą premiery - ilustracja #3
Paddy Considine jako król Viserys Targaryen. Źródło: Twitter.
Serial House of the Dragon z datą premiery - ilustracja #4
Matt Smith jako książę Daemon Targaryen. Źródło: Twitter.
Serial House of the Dragon z datą premiery - ilustracja #5
Olivia Cooke jako Alicent Hightower. Źródło: Twitter.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.