Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 maja 2020, 19:15

autor: Ender

Serial Batwoman bez odtwórczyni głównej roli

Ruby Rose, wcielająca się w postać Batwoman w serialu amerykańskiej telewizji CW, niespodziewanie zrezygnowała z roli tuż po finale pierwszego sezonu. Producenci poszukują w tej chwili aktorek gotowych do przejęcia pałeczki zamaskowanej superbohaterki.

Serial Batwoman bez odtwórczyni głównej roli - ilustracja #1Emitowany na antenie stacji CW oraz w serwisach VoD serial Batwoman zadebiutował w ubiegłym roku. Poza pierwszym odcinkiem, który przykuł uwagę fanów superbohaterów, chcących się przekonać, czy seria jest rzeczywiście tak słaba jak jej fatalny premierowy zwiastun, o produkcji nikt już praktycznie nie pamięta i o niej nie dyskutuje. Batwoman może obecnie pochwalić się najniższą oglądalnością ze wszystkich emitowanych w ostatnich latach telewizyjnych adaptacji komiksów z uniwersum DC. Nie dziwne więc, że tuż po premierze ostatniego odcinka pierwszego sezonu z tytułowej roli zrezygnowała Ruby Rose.

Aktorka podziękowała obsadzie i producentom stwierdzając, że podjęcie decyzji o porzuceniu serialu było trudne i wymagało sporego namysłu. W tym bardzo dyplomatycznie sformułowanym oświadczeniu Rose nie podaje konkretnych przyczyn nagłego odejścia. Możemy je jednak dość łatwo wydedukować. Wiele źródeł wskazuje na to, że produkcja serii, która odbywała się w kanadyjskim Vancouver, była prowadzona w nieprofesjonalny i nieodpowiedzialny sposób. W trakcie zdjęć Rose doznała poważnej kontuzji, po której musiała przejść operację kręgosłupa szyjnego. Pełna rekonwalescencja po tym zdarzeniu zajęła jej kilka miesięcy. Znacznie gorszy los spotkał jednak asystentkę producenta, która podczas innego incydentu została trwale sparaliżowana od pasa w dół.

Jeżeli do tych wypadków dodamy małe zainteresowanie serią oraz toksyczną krytykę, która spadała na aktorkę między innymi z powodu tego, że nie jest autentyczną lesbijką (na co dzień określała się jako osoba gender fluid), tak jak grana przez nią postać, łatwo wyobrazić sobie, że Rose nie widziała dalszego sensu uczestniczenia w projekcie. Producenci serialu zmuszeni są w tej chwili do rozpoczęcia poszukiwań kogoś, kto zastąpi ją w planowanym drugim sezonie, który powinien ukazać się w przyszłym roku. Jak zapewniają, mają zamiar zatrudnić kobietę reprezentującą społeczność LGBTQ. O rolę zaczyna głośno starać się już Stephanie Beatriz, która kilka lat temu ujawniła, że się jako biseksualistka. Jest ona najlepiej znana z serialu komediowego Brooklyn Nine-Nine, wciela się tam w detektyw Rosę Diaz.