Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2016, 11:10

autor: Adrian Werner

Sekai Project zapowiedziało siedem projektów dla miłośników japońszczyzny

Specjalizujące się w tłumaczeniu japońskich gier studio Sekai Project zaszalało w ten weekend podczas konwentu Anime Expo 2016. Zespół zapowiedział wydanie aż siedmiu produkcji pecetowych. Część z nich doczeka się także wersji na inne platformy.

Wśród gier, które otrzymają anglojęzyczną wersję znalazła się seria Baldr Sky Dive. - Sekai Project zapowiedziało siedem projektów dla miłośników japońszczyzny - wiadomość - 2016-07-04
Wśród gier, które otrzymają anglojęzyczną wersję znalazła się seria Baldr Sky Dive.

Zakończony właśnie konwent Anime Expo 2016 okazał się prawdziwym El Dorado dla miłośników gier japońskich studiów, zwłaszcza dla tych, którzy preferują zabawę na pecetach. Pisaliśmy już o ujawnieniu konwersji na PC takich tytułów jak 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors oraz Tokyo Xanadu. Pod względem ilościowym wszystkich przebiła jednak firma Sekai Project, zapowiadając anglojęzyczne wersje siedmiu projektów. Wszystkie zmierzają na PC, ale nie zabrakło także tytułów mobilnych oraz konsolowych.

  1. Sekai Project – oficjalna strona studia

Baldr Sky Dive

Listę ujawnionych gier otworzyły Baldr Sky Dive1: Lost Memory oraz Baldr Sky Dive2: Recordare. czyli obie odsłony cyklu studia Giga. Produkcje stanowią hybrydę gatunkową. Fabułę poznajemy niczym w powieściach wizualnych (ang. visual novels), biernie śledząc narrację i co pewien czas podejmując decyzje mające istotny wpływ na dalszy rozwój opowieści. Jednocześnie regularnie udajemy się na misje bojowe, podczas których pilotujemy mecha. Te sekcje zrealizowane są w stylu oldskulowych strzelanek – akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa sprowadza się do niszczenia wszystkiego co się rusza.

Obie gry zmierzają tylko na PC i mają ukazać się jeszcze w tym roku. Japoński oryginał posiadał liczne sceny erotyczne i ta wersja będzie do kupienia na stronie Sekai Project. Natomiast na Steam trafi wydanie pozbawione elementów tego typu.

  1. Oficjalna strona gry

A Magical High School Girl

Z kolei A Magical High School Girl to RPG akcji, w której pokierujemy licealistką posiadającą zdolności magiczne. Rozgrywka skoncentruje się na toczonych w czasie rzeczywistym bitwach. Kluczową rolę odegra rozbudowany system craftingu, pozwalający na tworzenie nowych zaklęć poprzez łączenie różnych słów.

Produkcja zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i zadebiutuje przed końcem tego lata.

  1. Oficjalna strona gry

World End Economica

World End Economica to seria trzech powieści wizualnych, opowiadających historię będącą biznesowym thrillerem osadzonym w niedalekiej przyszłości. Anglojęzyczne wersje ukazały się już na PC, a podczas konwentu zapowiedziano, że wszystkie odcinki zostaną wydane w jednym zestawie na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona gry

SakuSaku

SakuSaku to powieść wizualna opowiadająca o uczniu liceum, który stał się dla koleżanek i kolegów miłosnym guru. Słuchanie niezliczonych problemów różnych par i udzielanie im rad na dobre obrzydziło mu romantyzm. Grupa dziewczyn uznała to za wyzwanie i ustanowiła nagrodę w wysokości 21 tysięcy jenów dla kogokolwiek, kto zdoła podbić jego serce.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety. To kolejna produkcja z oferty Sekai Project, która dostanie wersję ocenzurowaną na Steam, a wersja ze scenami erotycznymi dostępna będzie na stronie dewelopera.

  1. Oficjalna strona gry

Boku to Koisuru Ponkotsu Akuma

Powieścią wizualną jest także pecetowa gra Boku to Koisuru Ponkotsu Akuma, której bohater trafia do szkoły pełnej napalonych dziewczyn-demonów.

W przeciwieństwie do innych pozycji w planach wydawniczych Sekai Project, w których sceny seksu są okazjonalne i da się je spokojnie wyciąć, Boku to Koisuru Ponkotsu Akuma jest czystym porno i nie trafi na Steam, bo po ocenzurowaniu niewiele by z tego tytułu pozostało.

  1. Oficjalna strona gry

Shining Song Starnova

Shining Song Starnova to kolejna powieść wizualna, choć dla odmiany tym razem autorstwa amerykańskiego studia Love in Space. W grze wcielimy się w menadżera nowego zespołu muzycznego złożonego z młodych piosenkarek. Produkcja zmierza wyłącznie na PC. Na razie nie znamy konkretnej daty premiery.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.