Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 listopada 2018, 14:58

autor: Frozen

SEGA kontra Nintendo – powstanie miniserial o wojnie konsol

Seth Rogen i Evan Goldberg wyprodukują ekranizację książki Wojny konsolowe, której autorem jest Blake J. Harris. Za projekt odpowiada wytwórnia Legendary Television.

Producenci miniserialu: Seth Rogen i Evan Goldberg - SEGA kontra Nintendo – powstanie miniserial o wojnie konsol - wiadomość - 2018-11-29
Producenci miniserialu: Seth Rogen i Evan Goldberg

Point Grey Pictures (niezależna wytwórnia filmowa założona przez Setha Rogena i Evana Goldberga) i Legendary Television wspólnie wyprodukują miniserial na podstawie książki Blake'a J. Harrisa „Console Wars: Sega, Nintendo, and the Battle That Defined a Generation” (wydanej w Polsce przez Wydawnictwo SQN jako „Wojny konsolowe”). Napisana w 2014 roku powieść przedstawia czytelnikowi prawdziwą historię konfliktu pomiędzy Nintendo a firmą SEGA w czasach, gdy ta druga wciąż zajmowała się produkcją sprzętu do grania.

Scenariusz odcinka pilotażowego napisze Mike Rosolio (American Vandal), a wyreżyseruje go Jordan Vogt-Roberts (Kong: Wyspa Czaszki). Rogen i Goldberg (którzy, co ciekawe, są też autorami wprowadzenia do pierwszego wydania książki) będą producentami wykonawczymi serialu, podobnie zresztą jak Julian Rosenberg z Circle of Confusion, Harris i Jonah Tulis z Flying Penguin Pictures, James Weaver, Scott Rudin, Eli Bush, Mike Rosolio oraz Jordan Vogt-Roberts. Wciąż nie wiadomo, która stacja telewizyjna (bądź serwis streamingowy) podejmie się emisji ekranizacji.

Duet producencki Rogen/Goldberg znany jest m.in. z serialu Preacher, który jest ekranizacją serii komiksowej Kaznodzieja autorstwa Gartha Ennisa i Steve’a Dillona, a także z takich filmów jak Sausage Party, Disaster Artist czy Wywiad ze słońcem narodu (o którym swego czasu zrobiło się głośno, gdy północnokoreańscy hakerzy zaatakowali z jego powodu serwery wytwórni Sony Pictures).

Głównym bohaterem książki „Wojny konsolowe” jest Tom Kalinske, który kilka lat po odejściu z firmy Mattel, podczas wakacji na Hawajach, dostaje od znajomego propozycję zostania prezesem amerykańskiego oddziału firmy SEGA. Powieść została chłodno przyjęta przez większość amerykańskich krytyków (głównie ze względu na zmyślone dialogi, które brzmią nienaturalnie i zdają się zupełnie nie pasować do książki opisującej autentyczne wydarzenia). 19 lutego 2019 roku w USA ukaże się druga powieść Blake'a J. Harrisa pod tytułem „The History of the Future: Oculus, Facebook, and the Revolution That Swept Virtual Reality”, która tym razem opowie o historii wirtualnej rzeczywistości.