Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2021, 12:57

Sea of Thieves z milionami sprzedanych egzemplarzy na Steamie

Sprzedaż Sea of Thieves na Steamie przekroczyła 5 mln egzemplarzy. W produkcję na wszystkich platformach sprzętowych zagrało już ponad 25 mln osób.

Studio Rare pochwaliło się, że sprzedaż gry Sea of Thieves na Steamie przekroczyła 5 mln egzemplarzy. Ten imponujący wynik udało się uzyskać w ciągu 18 miesięcy – produkcja zadebiutowała w serwisie firmy Valve 20 czerwca ubiegłego roku.

Sprzedaż 5 mln egzemplarzy robi tym większe wrażenie, że wersja pecetowa od 2018 roku znajduje się w ofercie serwisu Microsoft Store. Co więcej, jest także dostępna w abonamencie Game Pass.

W październiku tego roku twórcy chwalili się, że w Sea of Thieves zagrało już ponad 25 mln osób. Liczba ta obejmuje zarówno graczy, którzy kupili ten tytuł na pecetach i konsolach, jak i osoby bawiące się w nim w ramach Game Passa.

Sea of Thieves jest pierwszą grą, którą Rare opracowało z myślą o pecetach. Debiut studia na tej platformie okazał się bardzo udany. Wcześniej jedna z produkcji studia w postaci Viva Pinata trafiła na PC, ale była to konwersja stworzona przez zespół Climax.

Aby uczcić sukces gry, autorzy zorganizowali mały event. Każda osoba, która do 29 grudnia zaloguje się w Sea of Thieves, otrzyma za darmo emotkę All Together Now!.

Warto dodać, że wczoraj wystartowała Steam Winter Sale 2021. Jedną z przecenionych gier w ramach tej wyprzedaży jest Sea of Thieves. Do 5 stycznia produkcję można kupić za 71,49 złotych, czyli o połowę taniej niż wynosi standardowa cena.

  1. Sea of Thieves – oficjalna strona
  2. Recenzja gry Sea of Thieves
  3. Sea of Thieves – poradnik do gry