Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 kwietnia 2022, 12:40

autor: Ignacy Kruk

Sam Raimi chciałby nakręcić nowego Spider-Mana z Maguire’em; Sony zareagowało na propozycję

Reżyser pajęczej trylogii z Tobeyem Maguire’em stwierdził, że chciałby ponownie współpracować z aktorem, a nowy Spider-Man w jego wykonaniu byłby czymś wspaniałym. Propozycja stworzenia Spider-Mana 4 doczekała się nawet reakcji Sony na Twitterze.

Źródło: YouTube/Sony Pictures Home Entertainment

Podczas ostatniego wywiadu (via Fandango) reżyser oryginalnej trylogii o Spider-Manie, Sam Raimi, zdradził, że bardzo chętnie nakręciłby nowy film z Tobeyem Maguire’em w roli Petera Parkera. Co ciekawe, filmowiec zasugerował, że w obecnym multiwersum Marvela wszystko jest możliwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co się dzieje w nadchodzącym Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

Zapytany o możliwość stworzenia nowego Spider-Mana z Maguire’em Raimi odpowiedział:

Po nakręceniu Doktora Strange’a zrozumiałem, że w uniwersum Marvela wszystko jest możliwe. Uwielbiam Tobeya, uwielbiam Kirsten Dunst. […] Nie mam konkretnego planu ani fabuły, nie wiem też, czy Marvel byłby tym teraz zainteresowany. Nie wiem, co sądzą na ten temat, nigdy nie starałem się tego zrealizować, ale sam pomysł brzmi wspaniale. Nawet jeżeli to nie byłby film o Spider-Manie, bardzo chciałbym znów współpracować z Tobeyem, nawet grającym inną rolę.

Niezależnie od tego, czy Spider-Man 4 z Maguire’em powstanie, komentarz reżysera i gościnny występ aktora w Spider-Man: No Way Home rozbudził nadzieję fanów, którzy zalali media społecznościowe hasztagiem #SpiderMan4.

Co na ten temat sądzi Sony?

Podobnie jak w przypadku kampanii na rzecz dokończenia “Niesamowitej” trylogii Andrew Garfielda, zespół prowadzący oficjalne konto Sony na Twitterze i tym razem żartobliwie skomentował akcję społeczności.

Sam Raimi chciałby nakręcić nowego Spider-Mana z Maguire’em; Sony zareagowało na propozycję - ilustracja #1

Musimy przyznać, że to był ciekawy dzień, jeśli chodzi o nasze powiadomienia. Uprzejmie przypominamy, że jesteśmy tylko zespołem od mediów społecznościowych.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Sony w żartobliwy sposób przypomniało fanom Spider-Mana, że kampanie w mediach społecznościowych mają ograniczony wpływ na to, jaki film zostanie zrealizowany, a jaki nie. Z drugiej jednak strony, powyższy komentarz dowodzi tego, że hasztag #SpiderMan4 wygenerował duże zaangażowanie wśród społeczności.

Sony i Marvel zdecydowanie nie zamierzają rezygnować z zainteresowania wieloletnich fanów. Udowodniły to chociażby bardzo liczne odniesienia do starszych filmów w Spider-Man: No Way Home, który okazał się być ogromnym sukcesem. Biorąc to wszystko pod uwagę, szanse, że zobaczymy nowego Spider-Mana z Tobeyem Maguire’em zdają się być większe niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak jest z Wami? Chcielibyście pełnoprawnego powrotu Maguire’a w Spider-Manie 4?