Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 lutego 2013, 06:47

Ruszyła otwarta beta strategii MMO Godsrule

Firma Sega i studio Gogogic uruchomiło otwartą betę strategii MMO Godsrule. Produkcja oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami i zmierza na iPada oraz pecetowe przeglądarki.

Kilka dni temu dobiegły końca wielomiesięczne zamknięte testy strategii MMO Godsrule, nad którą pracuje firma Sega oraz islandzkie studio Gogogic. Ich rezultaty były na tyle pozytywne, że teraz uruchomiono otwartą betę. Gra zmierza na iPada oraz PC. W przypadku drugiej z tych platform rozgrywka odbywa się za pośrednictwem przeglądarki. Całość oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami, a użytkownicy różnych platform będą mogli bawić się wspólnie na tych samych serwerach.

Godsrule – strona oficjalna gry

Otwarta beta dostępna jest jedynie w wersji pecetowej, ale już wkrótce gra zawita również na iPada.

Akcja Godsrule osadzona jest w pełnym magii świecie fantasy. Od dnia samego aktu stworzenia śmiertelnicy czcili Starych Bogów. Kilka stuleci temu do krainy przybyły jednak Nowe Bóstwa i wielu śmiertelników zaczęło oddawać im część. Starzy bogowie nie zamierzali poddawać się bez walki i rozpoczęli wojnę. Konflikt doprowadził do roztrzaskania starożytnego drzewa, które swoimi konarami utrzymywało w jedności cały świat. Buzujące magią drzazgi spadły na ziemie śmiertelników i każda z nich obdarzyła swojego posiadacza potężnymi mocami. Uzbrojeni w nadnaturale talenty wojownicy zaczęli wkrótce zasilać armie wojujących ze sobą bóstw. Ludzie dołączyli do Starych Bogów, podczas gdy elfy, demony i giganty stanęły po stronie Nowych Bóstw.

Rozpoczynając zabawę gracze decydują się na dołączenie do jednej z tych dwóch frakcji i otrzymują pierwszą, wciąż bardzo małą wioskę. Jej mieszkańcy zajmują się głównie gromadzeniem surowców i wznoszeniem nowych struktur. Naszym zadaniem jest rozwój osady, stawianie w niej nowych budynków oraz werbowanie własnej armii. Wyszkolone jednostki wykorzystujemy następie do podbijania nowych terytoriów, w tym tych należących do innych graczy. Bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym i w ich trakcie poza wydawaniem rozkazów wojownikom zajmujemy się również rzucaniem zaklęć bojowych oraz ochronnych.

W trakcie zabawy gracze mogą również walczyć z jednostkami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Świat gry pełen jest rejonów opanowanych przez potwory. Aby dołączyć je do naszych ziem należy pokonać wszystkie monstra i zająć kamienną figurę znajdującą się w centrum mapy. Godsrule posiada też proste elementy RPG. Za zwycięstwa nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy na ulepszanie umiejętności bohaterów. Gra oferuje również prosty system pozwalający graczom na łączenie się w klany. Ma to istotne znaczenie, gdyż cała zabawa rozgrywa się na jednym serwerze, oferującym wspólny świat dla wszystkich graczy, o którego terytoria cały czas toczy się wojna. Samotne przetrwanie nie należy do łatwych zadań i znacznie bezpieczniej jest w towarzystwie innych graczy należących do tej samej frakcji.