Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2013, 12:55

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Ruszamy na gamescom – fotorelacja z wyjazdu laureatów

Fotorelacja z wyprawy laureatów konkursu „Ruszamy na gamescom” zorganizowanego wspólnie przez GRYOnline.pl i firmę NVIDIA.

Dziesiątki tysięcy ludzi przybyły w zeszłym tygodniu do Kolonii na gamescom, aby wspólnie doświadczyć tego, co twórcy gier przygotowali dla nas na kolejne długie miesiące. Byli wśród nich przedstawiciele różnych segmentów branży - dziennikarze, wydawcy, konsumenci. W tej mieszaninie zawodów i narodowości znaleźli się również laureaci konkursu organizowanego przez NVIDIA i GRYOnline.pl. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją, a także galerią zdjęć z ich wyprawy na tegoroczną edycję największych w Europie targów gier.

Ruszamy na gamescom – fotorelacja z wyjazdu laureatów - ilustracja #1

Laureaci zjawili się w Kolonii jeszcze we wtorek, dzień przed rozpoczęciem targów. Po zakwaterowaniu się w hotelu odbyli krótką wycieczkę po mieście, której zwieńczeniem była kolacja w bardzo niemieckim stylu - kiełbasa z musztardą i piwo nigdzie indziej nie smakują tak dobrze. Jak się później okazało, posiłek ten był doskonałą zaprawą przed masą atrakcji, jakie niosły ze sobą kolejne dni targów.

Ruszamy na gamescom – fotorelacja z wyjazdu laureatów - ilustracja #2

Dzień prasowy był idealną okazją do wypróbowania wszystkich gier, na które czekali. Mniejsza ilość zwiedzających spowodowała, że kolejki do stanowisk z grami były stosunkowo krótkie. Laureaci testowali kolejne nowe gry, robili sobie zdjęcia z hostessami, cosplayerami, a także zbierali przeróżne gadżety, koszulki i inne materiały promocyjne rozdawane przez obsługę stoisk.

Ruszamy na gamescom – fotorelacja z wyjazdu laureatów - ilustracja #3

Drugiego dnia targów zwycięzcy konkursu zostali zaproszeni na stoisko NVIDII, na którym mogli zagrać w nadchodzącą część serii Assassin’s Creed, a także w Blacklist, najnowszą odsłonę cyklu Splinter Cell.

Ruszamy na gamescom – fotorelacja z wyjazdu laureatów - ilustracja #4

Po całym dniu spędzonym w wypełnionych po brzegi halach targowych, NVIDIA zaprosiła zmęczonych laureatów na nietypową kolację. Restauracja, w której się znaleźli oferowała bowiem bardzo egzotyczne posiłki - w menu znajdowały się takie potrawy, jak mięso zebry czy wielbłąda. Klimat tego miejsca był niepowtarzalny, a smak dań za każdym razem niósł ze sobą nutkę zaskoczenia.

Ruszamy na gamescom – fotorelacja z wyjazdu laureatów - ilustracja #5

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy i trzeci dzień targów minął w mgnieniu oka. W piątek popołudniu laureaci razem z redakcją GRYOnline.pl udali się na lotnisko, skąd odlecieli do domu. Co prawda spędzili w Kolonii zaledwie cztery dni, ale z żalem opuszczali to piękne miasto. Cała czwórka obiecała sobie, że za rok ponownie przyjadą na gamescom.