RTX 4070 może być równie wydajny jak RTX 3080, lecz tańszy

RTX 4070 ma szansę stać się nowszą alternatywą dla RTX 3080. Obie karty mogą być podobne pod względem mocy. Czy będzie taniej – można się na razie tylko domyślać.

futurebeat.pl

Arkadiusz Strzała

51
RTX 4070 może być równie wydajny jak RTX 3080, lecz tańszy, źródło grafiki: Backpack Studio / Unsplash.
RTX 4070 może być równie wydajny jak RTX 3080, lecz tańszy Źródło: Backpack Studio / Unsplash.

Karta graficzna GeForce RTX 4070 Ti jest już dostępna, a wydajnością odpowiada flagowemu modelowi poprzedniej generacji, czyli RTX 3090 Ti. Tymczasem Nvidia pracuje nad jej nieco słabszym bratem – GeForce RTX 4070. Urządzenie bez „Ti” w nazwie prawdopodobnie pojawi się w drugim kwartale 2023 roku.

RTX 4070 = RTX 3080?

Według przecieków RTX 4070 ma być oparte na układzie AD104-250/251, posiadać 5888 rdzeni CUDA i 12 GB pamięci GDDR6X. Oczekuje się, że moc obliczeniowa tej karty będzie na poziomie RTX 3080. Zapewne będzie ona tańsza od RTX 4070 Ti, choć na temat ceny niemal nic jeszcze nie wiemy.

RTX 4070 może być równie wydajny jak RTX 3080, lecz tańszy - ilustracja #1
Rzekomo prawdziwe zdjęcie RTX 4070. Źródło: RedGamingTech

Według informacji podawanych przez sprawdzonych leakerów zużycie energii RTX 4070 ma być na poziomie 250 W TDP. Sadząc z przecieków i zdjęć, karta ma mieć dwuslotową budowę oraz ok. 112 mm szerokości, a to oznaczałoby, że będzie węższa niż RTX 4080. Jeśli RTX 4070 okaże się tańszym „zamiennikiem” RTX 3080 (podobnie jak wygląda sytuacja w przypadku RTX 4070 Ti), to może to być nie lada gratka dla graczy. Oby tylko nie było problemów z wtyczką lub czymś podobnie trywialnym.

Najlepsze kart graficzne Nvidii znajdziesz tutaj

15

Arkadiusz Strzała

Autor: Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

Ubisoft Plus może czekać istotna zmiana [Aktualizacja: pomyłka]

Następny
Ubisoft Plus może czekać istotna zmiana [Aktualizacja: pomyłka]

Dungeons & Dragons doczeka się serialu od Paramount+

Poprzedni
Dungeons & Dragons doczeka się serialu od Paramount+

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl