Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 stycznia 2022, 13:18

autor: Ania Orzech

Rozwścieczeni fani Attack on Titan bombardują Breaking Bad negatywnymi recenzjami

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem widzów serialem Attack on Titan w ostatnim czasie przyszło mu konkurować z Breaking Bad - jedną z najpopularniejszych serii na Netflixie. To stało się początkiem wojny na złe opinie pomiędzy fanami Erena i Waltera White’a.

Attack on Titan to serial anime opowiadający o walce garstki ocalałych ludzi z przerażającymi gigantami, u których ulubioną pozycją w menu jest ludzkie mięso. Serial ten stale zyskuje popularność zarówno wśród oddanych fanów japońskich animacji, jak i publiczności, która z anime nie miała do tej pory wiele wspólnego. Część z nich postanowiła podzielić się opinią o serii, dzięki czemu Attack on Titan zebrał sporo pozytywnych recenzji na IMDb. Jak się jednak okazało, nie wszyscy byli zadowoleni z rosnącej popularności serialu.

W ostatnich dniach udostępniono 78 epizod Attack on Titan, który szybko stał się jednym z najlepiej ocenianych odcinków na IMDb z doskonałym wynikiem 10/10. W ciągu zaledwie 24 godzin epizod zatytułowany Two Brothers wspiął się na drugie miejsce w rankingu najwyżej ocenianych odcinków telewizyjnych. Ponad 20 000 osób przyznało mu ocenę 10 i pochwaliło pracę studia MAPPA. Widząc ten szybki wzrost, kilku zazdrosnych fanów popularnej serii Breaking Bad zaczęło wystawiać negatywne 1-gwiazdkowe recenzje dla Attack on Titan.

Przed wydaniem 78 epizodu Attack on Titan 14 odcinek 5 sezonu Breaking Bad zatytułowany Ozymandias był najwyżej ocenianym na IMDb. Jednak po premierze Two Brothers zazdrośni miłośnicy Waltera White’a zdegradowali zyskujący popularność odcinek anime, który z drugiego miejsca w zaledwie jeden dzień spadł na czternaste. Taki rozwój sytuacji bardzo rozzłościł oddanych fanów Attack on Titan, którzy również zaczęli bombardować serię Breaking Bad nieuzasadnionymi negatywnymi recenzjami. Oto kilka z nich:

Nigdy nie widziałem tego serialu, nawet u szczytu jego popularności, ponieważ wydaje się być nudny i mdły. Chcieliście zasypać negatywnymi opiniami Attack on Titan tylko ze względu na jego pozytywne recenzje? Lepiej kontynuujcie gotowanie metamfetaminy i oglądanie narkomana. Jak sądzę, fani Breaking Bad są pewnie za bardzo odurzeni i nie wiedzą czym jest dobry serial.

Ludzie narzekają na bombardowanie złymi ocenami tego odcinka, ale w tym samym czasie zasypują nimi serię Attack on Titan, przestańcie być takimi hipokrytami! To anime i tak jest dużo lepsze i myślę, że „zły” w nazwie waszego serialu mówi co nieco o tej społeczności.

Jeśli ten fandom nie przestanie bombardować negatywnymi recenzjami, fani Dwóch Braci nie zawahają się podjąć zemsty. Jestem pewien, że Breaking Bad jest co najmniej oglądalne, ale nie poddam się dopóki nie zniszczę wszystkich swoich wrogów!

Jakiś czas temu fani Attack on Tittan i One Piece pokłócili się o rankingi na IMDb, a teraz miłośnicy Erena toczą kolejny spór ze społecznością oddaną serialowi Breaking Bad. Sytuacja ta staje się coraz gorsza, ale wygląda na to, że żadna ze stron nie zamierza póki co zawieszać broni.