Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2020, 12:06

autor: Froozyy

Rozdano ponad 3 tys. banów w LoL-u za używanie exploita

W League of Legends pojawił się bug, który sprawia, że umiejętność jednej z postaci, mimo normalnie ograniczonego zasięgu, zadaje obrażenia wszystkim przeciwnikom na mapie. Chińscy gracze korzystający z tego exploita zostali zbanowani na trzy lata.

Rozdano ponad 3 tys. banów w LoL-u za używanie exploita - ilustracja #1
Ornn – sprawca całego zamieszania.

Popularny youtuber Vandiril, zajmujący się tematyką bugów oraz niecodziennych sytuacji w grze League of Legends, jakiś czas temu podzielił się ze swoim odbiorcami informacją o błędzie występującym u bohatera Ornna, który powoduje, że jedna z jego podstawowych umiejętności zadaje obrażenia wszystkim przeciwnikom na mapie (mimo że normalnie ma ona bardzo ograniczony zasięg). Sztuczka polega na tym, aby wspomnianą postacią stanąć przy konkretnej ścianie i dwukrotnie użyć danej umiejętności. Przy drugim razie istnieje spora szansa, że obrażenia zostaną nałożone na prawie każdego wroga (dokładne działanie buga możecie zobaczyć na filmiku poniżej).

Część graczy postanowiła więc wykorzystać ten exploit podczas normalnych rozgrywek. Jak się jednak szybko okazało, oddział ds. bezpieczeństwa gry zbanował z tego powodu ponad trzy tysiące kont na okres trzech lat. Oczywiście rozdane blokady są w pełni uzasadnione, ponieważ w regulaminie LoL-a istnieje zapis mówiący o tym, że wykorzystywanie bugów na swoją korzyść może skutkować banem. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:

Tym razem ponad 3300 graczy zostało ukaranych z powodu wielokrotnego i złośliwego wykorzystwania błędu u Ornna. To sprawiło, że ich konta zostały zawieszone na 3 lata.

Co jednak ciekawe, póki co taka kara została wyznaczona tylko chińskim graczom. Użytkownicy pozostałych serwerów mogą jeszcze czuć się bezpieczni, aczkolwiek nie oznacza to, że powinni oni korzystać ze znanych bugów i exploitów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.