Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 maja 2019, 14:10

Robot wychowuje dziecko w zwiastunie I Am Mother od Netflixa

W sieci pojawił się zwiastun filmu I Am Mother, mrocznego thrillera science-fiction z Hilary Swank i Rose Byrne w rolach głównych. Produkcja zadebiutuje na platformie Netflix 7 czerwca bieżącego roku.

Utwory artystyczne prezentujące dystopiczną przyszłość wciąż cieszą się zainteresowaniem ze strony wielu widzów. Wie o tym Netflix, który wyprodukował film I Am Mother. Miał on już swoją premierę podczas festiwalu Sundance na początku tego roku. Szersza publiczność będzie mogła go obejrzeć na popularnej platformie streamingowej 7 czerwca. Poniżej znajduje się nowy zwiastun produkcji.

I Am Mother opowiada historię nastolatki, która ma być pierwszą przedstawicielką nowej generacji człowieka. Jest ona wychowywana w zamkniętym kompleksie przez robota zwanego Matką, którego zadaniem jest ponownie zaludnić Ziemię po tym, jak nasz gatunek wyginął. Pewnego dnia w schronieniu bohaterki pojawia się tajemnicza ranna kobieta. Nieznajoma zasiewa w protagonistce ziarno niepewności co do świata, w którym żyje i prawdziwych intencji Matki.

Główne aktorskie skrzypce w I Am Mother odgrywają Clara Rugaard-Larsen, Hilary Swank (laureatka dwóch Oscarów za role w Za wszelką cenę i Nie czas na łzy) oraz Rose Byrne, której jednak nie zobaczymy na ekranie, gdyż podkłada ona głos robotowi Matce. Film wyreżyserował Australijczyk Grant Sputore, a scenariusz napisał Michael Lloyd Green.

Życie granej przez Clarę Rugaard-Larsen Córki stanie na głowie, gdy spotka tajemniczą nieznajomą. - Robot wychowuje dziecko w zwiastunie I Am Mother od Netflixa  - wiadomość - 2019-05-10
Życie granej przez Clarę Rugaard-Larsen Córki stanie na głowie, gdy spotka tajemniczą nieznajomą.

Obaj główni twórcy I Am Mother nie posiadają zbyt wielkiego dorobku filmowego, co w fanach gatunku może wzbudzać pewne obawy. Wygląda jednak na to, że duet ten bardzo wywiązał się ze swoich zadań. W serwisie Rotten Tomatoes 86% z 28 opinii na temat ich dzieła jest pozytywnych. Krytycy chwalą przede wszystkim klimat całości, intrygującą, głęboką, choć w niektórych miejscach odtwórczą fabułę oraz doskonałą pracę aktorów z brawurową Hilary Swank na czele. Pozostaje nam zatem z niecierpliwością wyczekiwać 7 czerwca, by osobiście przekonać się, czy rzeczywiście I Am Mother jest warte polecenia.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix