Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 sierpnia 2021, 13:46

Robert Pattinson to świetny Batman - Jeffrey Wright chwali aktora

Jeffrey Wright zdradził, że jest pełen podziwu dla sposobu, w jaki Robert Pattinson odgrywa postać Batmana. Aktor wyjawił również, czego możemy spodziewać się po filmie Matta Reevesa.

Nadchodzący film w reżyserii Matta Reevesa przedstawi widzom kolejną inkarnację Batmana. Tym razem maskę przywdzieje Robert Pattinson. Pod wrażeniem jego umiejętności aktorskich wydaje się być Jeffrey Wright, który wciela się w komisarza Gordona. W wywiadzie dla serwisu ComicBook wyjawił, że współpraca z Pattinsonem była dla niego przyjemnością.

Uwielbiam dynamikę, jaką udało się wykreować między mną a Robem. Naprawdę nie mogę się doczekać, aż ludzie zobaczą, co on zrobił z tą rolą. Jest w stanie wykreować trzy całkowicie inne osoby. Jest Rob, jest Bruce Wayne i jest Batman, a wszyscy trzej znacznie się od siebie różnią. To naprawdę super.

Wygląda więc na to, że oglądając Batmana będziemy w stanie obserwować prawdziwy popis aktorski Pattinsona. Po wielu awangardowych dziełach takich jak Good Time oraz blockbusterowym Tenecie, będzie to dla niego okazja, by pokazać swoje umiejętności szerszej publice. Fani, których to nie przekonuje, mogą jednak skupić się na innych słowach Wrighta. Wyjawił on bowiem również, czego możemy spodziewać się po samym filmie.

Wszyscy razem odpowiadamy za ten film – Rob, Zoe, Colin i John Turturro – wszyscy pracowaliśmy pod przewodnictwem Matta Reevesa, by stworzyć postacie oraz Gotham charakterystyczne dla naszego dzieła. Cokolwiek robimy indywidualnie jest w pewien sposób odbiciem wizji Matta. A jest ona dość specyficzna. To trochę powrót do klimatów znanych z Detective Comics.

Wygląda więc na to, że skojarzenia z filmami Davida Finchera, jakie mieli niektórzy widzowie po obejrzeniu zwiastuna Batmana, nie były przypadkowe. Twórcy rzeczywiście szykują dla nas rasowy kryminał, w którym główny bohater będzie musiał przede wszystkim rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw. W tej inkarnacji Bruce Wayne prawdopodobnie będzie również w większym stopniu zamaskowanym detektywem niż superbohaterem, który pokonuje przeciwników za pomocą swojej siły i gadżetów.

Pozostaje więc czekać na premierę filmu i liczyć, że będzie on tak dobry, jak w zapewnieniach Jeffreya Wrighta. Premiera Batmana przewidziana jest na 4 marca 2022 roku.