Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 kwietnia 2020, 17:22

autor: Froozyy

Reżyser Star Wars 9 nakręci spin-off Lśnienia

Dowiedzieliśmy się, że J.J. Abrams nakręci dla HBO Max trzy nowe seriale. Wśród nich znajdzie się m.in. spin-off powieści Lśnienie autorstwa Stephena Kinga.

Reżyser Star Wars 9 nakręci spin-off Lśnienia - ilustracja #1
J.J. Abrams stworzy nowe produkcje dla HBO Max.

Wczoraj poinformowano (podajemy za serwisem Variety), że na HBO Max trafią trzy seriale, za których produkcję odpowie wytwórnia filmowa Bad Robot Productions, należąca m.in. do J.J. Abramsa (pracował przy m.in. Gwiezdnych wojnach: Skywalker. Odrodzenie), oraz Warner Bros. Wspomniany reżyser oraz Ben Stephenson będą producentami wykonawczymi wszystkich trzech produkcji.

O samych dziełach nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Pierwszym z nich ma być spin-off Lśnienia autorstwa Stephena Kinga – Overlook. Serial będzie utrzymany w klimatach horroru i opowie historie dziejące się w tytułowym nawiedzonym hotelu. Natomiast drugim będzie Duster, którego akcja zostanie osadzona w południowo-zachodniej części USA w latach 70. XX wieku. Produkcja ukaże losy kierowcy pracującego dla przestępczego syndykatu.

Nie poznaliśmy tytułu trzeciej omawianej produkcji, ale dowiedzieliśmy się, że zostanie ona osadzona w uniwersum Mrocznej Ligi Sprawiedliwości znanej z komiksów DC. W jej skład wchodzą m.in. John Constantine, Zatanna, Deadman i Madame Xanadu, ale jeszcze nie wiemy, którzy dokładnie bohaterowie pojawią się w serialu.

Reżyser Star Wars 9 nakręci spin-off Lśnienia - ilustracja #2
Znacie Mroczną Ligę Sprawiedliwości?

Na koniec warto przypomnieć, że wytwórnia Bad Robot pracuje również obecnie dla HBO nad kolejnymi odcinkami serialu Westworld, a także nad nowymi nadchodzącymi produkcjami: Contrabandem (połączeniem sci-fi i fantasy opowiadającym o światowym konflikcie z potwornym wrogiem) oraz Lovecraft Country (horrorem bazującym na powieści Matta Ruffa o tym samym tytule).