Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2020, 14:50

autor: EnVakker

Netflix dostanie serial od reżysera Miasteczka Twin Peaks

David Lynch, jeden z najbardziej kontrowersyjnych i oryginalnych reżyserów w historii, pracuje nad nową produkcją oryginalną dla Netflixa.

David Lynch, reżyser m.in. kultowego serialu Miasteczko Twin Peaks, a także takich filmów jak Mulholland Drive, Zagubiona autostrada czy What Did Jack Do?, przymierza się, by stanąć za kamerą nowego serialu dla Netflixa o roboczym tytule Wisteria.

Reżyser kultowego Miasteczka Twin Peaks zrobi nowy serial dla Netflixa - ilustracja #1
Kwiaty wisterii

Tytułowa wisteria to nic innego, jak roślina, znana także jako glicynia. Szybki rzut oka na jej kwiaty wystarczy, by zrozumieć dlaczego idealnie pasuje ona do onirycznej wyobraźni Davida Lyncha. Pamiętajmy jednak, że jest to jedynie tytuł roboczy, a więc niewykluczone, że w ostatecznym dziele wcale wisterii nie zobaczymy, lub będzie ona zaledwie metaforą czy symbolem, od których roi się w dziełach reżysera.

Rozpoczęcie produkcji, napisanej i reżyserowanej przez Lyncha, jest zaplanowane na maj 2021 roku. Część zdjęć zostanie zrealizowana w The Calvert Studios w Wielkiej Brytanii. Wiadomo, że jedną z producentek będzie Sabrina S. Sutherland, która pracowała m.in. przy Twin Peaks: The Missing Pieces.

Reżyser kultowego Miasteczka Twin Peaks zrobi nowy serial dla Netflixa - ilustracja #2
Miasteczko Twin Peaks (1990-1991) było w swoim czasie prawdziwą rewolucją dla seriali

David Lynch już w kwietniu tego roku odnosił się do plotek o nadchodzącej współpracy z Netflixem. Wówczas jednak stwierdził, że to tylko plotki, ucinając temat. Teraz, gdy wiadomo już, że sprawa jest w toku, czekamy aż Netflix i sam reżyser zdradzą więcej na temat Wisterii. Może to nastąpić jutro, a może za kilka miesięcy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.