Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 stycznia 2023, 00:20

autor: Aleksandra Wosz

Reżyser gry The Last of Us skarży się, że pominięto go w napisach końcowych serialu

Napisy końcowe często są obszerne, ale bardzo ważne dla wymienionych tam osób. Jednak nie każdy, kto brał udział w tworzeniu świata The Last of Us, został wymieniony w napisach końcowych serialu. Reżyser gry komentuje sytuację.

Źródło fot. The Last of Us; Craig Mazin i Neil Druckmann; HBO; 2023
i

Napisy końcowe to ważna część produkcji, którą jednak większość widzów pomija. To właśnie tam każda osoba pracująca na planie może zostać wyróżniona za swój wkład. Zdarzają się jednak sytuacje, że ktoś nie zostaje uwzględniony w takim spisie, zostaje zapomniany lub pominięty. Obecnie podobna sytuacja dotyczy głośnej produkcji – The Last of Us.

Należy podkreślić, że nowy serial HBO jest adaptacją nagradzanej gry o tym samym tytule. Jednak nie każda osoba tworząca pierwowzór brała udział w produkcji serialu. Taka sytuacja dotknęła Bruce’a Straleya, współreżysera oryginalnej historii z 2013 roku. Straley miał spory udział w tworzeniu świata Joela i Ellie, który pokochało niemało graczy, a teraz i widzów.

Mimo to mężczyzna nie został wymieniony w napisach końcowych serialu The Last of Us. W rozmowie z Los Angeles Times Starley wypowiedział się na ten temat, dodając, że ta sytuacja skłoniła go do zastanowienia się nad prawami pracowników w branży gier wideo.

HBO Max kupisz tutaj

To argument za uzwiązkowieniem. To, że ktoś, kto był częścią współtworzenia tego świata i tych postaci, nie otrzymuje uznania, ani złotówki za pracę, którą w to włożył. Może potrzebujemy związków zawodowych w branży gier wideo, aby móc chronić twórców.

Straley opuścił Naughty Dog w 2017 roku, a obecnie pracuje nad budową studia Wildflower Interactive. Cała sytuacja najwyraźniej jest dla niego frustrująca. Świat, nad którym pracował z innymi osiąga kolejne sukcesy za sprawą produkcji HBO, a jego nazwisko nie jest z tym powiązane.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.