Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2021, 10:53

Patch do Returnal psuje zapisy gry; studio przeprasza i usuwa łatkę

Aktualizacja 1.3.3 do Returnal miała poprawić najważniejsze problemy. Okazało się jednak, że powoduje błąd CE-100028-1, który uszkadza zapisy stanu gry.

W SKRÓCIE:
  1. Studio Housemarque wydało wczoraj aktualizację 1.3.3 do Returnal.
  2. Niestety szybko okazało się, że łatka psuje nieodwracalnie zapisy stanu gry.

Studio Housemarque po zapoznaniu się z wyjątkowo dobrymi ocenami Returnal szybko zabrało się za kolejną aktualizację gry. Wypuszczona wczoraj łatka 1.3.3 miała poprawić najbardziej palące problemy, jednak popsuła więcej, niż załatała.

Według oficjalnej listy, patch poprawił m.in. problemy z odblokowaniem trofeów w wybranych sytuacjach, zawieszaniem się gry, nieprawidłową regeneracją zdrowia na Heliosie i niestandardowymi ustawieniami kontrolera.

Szybko jednak zaczęły się pojawiać głosy, że po aktualizacji pojawia się błąd CE-100028-1 i uszkodzeniu ulegają zapisy stanu gry. Jeśli ktoś nie miał wcześniej stworzonej kopii w chmurze (i co ważnie, nie nadpisał jej), to tracił cały postęp. Studio Housemarque potwierdziło problem i wycofało aktualizację z serwera.

Za problemy przeproszono. Osobom, które zdążyły pobrać łatkę i napotkały problemy z wczytaniem zapisu zaleca się całkowite usunięcie gry z dysku konsoli i jej ponowne pobranie lub instalację z płyty. Miejmy nadzieję, że poprawiona wersja łatki oszczędzi graczom problemów.

  1. Returnal – strona oficjalna
  2. Returnal - recenzja. Dzień świstaka na PS5
  3. Returnal – poradnik