Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2017, 12:33

Reservoir Dogs: Bloody Days - zapowiedziano strzelankę na bazie filmu Quentina Tarantino

Studio Big Star Games i firma Big Games zapowiedziały strzelankę Reservoir Dogs: Bloody Days, bazującą na kinowym klasyku Quentina Tarantino. Co ciekawe, produkcja wydaje się całkiem obiecująca, głównie za sprawą nietypowej mechaniki manipulowania czasem, pozwalającej wykonywać skoordynowane napady.

Studio Big Star Games zafundowało nam sporą niespodziankę, informując, że pracuje nad grą Reservoir Dogs: Bloody Days. Zgodnie z tytułem, bazuje ona na kultowym filmie Quentina Tarantino z 1992 roku, u nas wyświetlanym jaki Wściekłe psy. Największym zaskoczeniem jest to, że produkcja zapowiada się całkiem ciekawie.

RESERVOIR DOGS: BLOODY DAYS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Big Star Games
  2. Wydawca: Big Games
  3. Gatunek: strzelanka
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2017 r.

Gra opowie o bandzie kryminalistów posługujących się znanymi z filmu kryptonimami. Do grupy należeć więc będzie Pan Blondyn, Pan Pomarańczowy, Pan Różowy, Pan Bialy, Pan Brązowy oraz Pan Niebieski. Zgraja ta zebrała się po to, aby wspólnymi siłami dokonać kilku spektakularnych napadów. Jako że nie są oni żadnymi geniuszami zbrodni, to ich akcje zawsze są brutalne i najczęściej zostawiają po sobie stosy trupów.

Pod względem mechaniki Reservoir Dogs: Bloody Days będzie strzelanką z widokiem z lotu ptaka. Na pierwszy rzut oka przypomina Hotline Miami, ale autorzy mają znacznie większe ambicje niż stworzenie prostego klona.

Na każdą misję uda się maksymalnie trzech bandytów. Każdym z nich pokierujemy osobno, ale odbędzie się to w mocno nietypowy sposób za sprawą mechaniki nazwanej Time Back. Dzięki niej cofniemy czas i przeniesiemy się do ciała innej postaci. Jednocześnie opuszczony bandzior powtórzy ruchy, które wykonaliśmy, kierując nim przed chwilą.

Cała zabawa polegać ma więc na rozgrywaniu tych samych fragmentów czasu z perspektywy kilku postaci w taki sposób, aby w sumie wszystkie te działania dały jedną skoordynowaną akcję. Oczywiście, najczęściej nie uda nam się to za pierwszym podejściem, więc będziemy przeskakiwali między postaciami i dokonywali potrzebnych poprawek, aby w końcu uzyskać właściwą kombinację.

Reservoir Dogs: Bloody Days zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One. Premiera ma nastąpić w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry