Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2021, 11:40

autor: Adam Królak

69-latek ukończył Red Dead Redemption 2 w 100 procentach

Jeden z użytkowników Reddita pochwalił się nie lada wyczynem swojego ojca. 69-letni gracz ukończył RDR2 w 100%. Przejście gry od Rockstar Games zajęło mu niemal 2 lata.

Jeden z użytkowników Reddita o ksywce kleverone pochwalił się wyczynem swojego ojca – 69-latek ukończył grę w 100 procentach. Red Dead Redemption 2 było jedynym tytułem, w jaki grał od 2019 roku, czyli od dnia premiery na PC.

Ukończenie Red Dead Redemption 2 w 100 procentach to nie lada wyczyn. Oprócz wykonania ponad 100 głównych misji fabularnych, trzeba zaliczyć także zadania poboczne. Zaliczają się do nich pościgi za zbiegami, zdobywanie kryjówek gangów, czy też odpieranie zasadzek. To nie wszystko – gracz musi także wykazać się umiejętnościami eksploratorskimi, odnajdując ukryte skarby, groby poległych towarzyszy, czy też zestawy kart kolekcjonerskich. Mnogość ukrytych przedmiotów do zdobycia, misji oraz aktywności do ukończenia jest imponująca i niełatwa do opanowania.

Warto jednak zaznaczyć, że do osiągnięcia statusu ukończenia gry w 100 procentach nie trzeba wykonywać absolutnie wszystkich aktywności w grze. W wielu przypadkach twórcy dali nam dużą swobodę wyboru, objawiającą się w konieczności odnajdywania tylko części przedmiotów, czy odkrycia określonej liczby ciekawych miejsc na mapie. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę rozmiar Red Dead Redemption 2, jest to duże osiągnięcie. Zauważyli to użytkownicy Reddita, nie szczędząc 69-latkowi pochwał:

Mijają 2-lata odkąd posiadam tę grę i utknąłem na 98 procentach. Wielkie gratulacje dla taty!

To nie pierwszy raz, kiedy 69-latek pojawia się na Reddicie. Użytkownik kleverone pochwalił się jakiś czas temu, że jego ojciec otrzymał wiadomość wideo od Rogera Clarka, który wcielił się w Arthura Morgana – głównego bohatera Red Dead Redemption 2. Miła niespodzianka spotkała seniora podczas trzeciego podejścia do gry.

Coraz częściej można zauważyć, że starsze pokolenia także potrafią doskonale bawić się w świecie gier komputerowych. Granie rzadziej postrzegane jest jako rozrywka tylko dla młodzieży, o czym świadczą pozostałe komentarze pod wpisem na Reddicie:

Uwielbiam tę grę… Przejdę ją raz jeszcze – to była moja pierwsza myśl, kiedy ukończyłem ją w 100%. Wydaje mi się, że tempo tej gry przemawia do starszego gracza. Ja sam jestem już po pięćdziesiątce. Gratulacje dla taty!