Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2020, 16:42

autor: Karol Laska

Recenzje Call of the Sea - udana przygodówka z masą zagadek

Debiutancka gra studia Out of the Blue, Call of the Sea, cieszy się pozytywnymi recenzjami krytyków z całego świata. Określana jest jako tytuł wręcz stworzony dla miłośników niebanalnych łamigłówek.

W SKRÓCIE:
  • od dziś możemy zagrać w niezależną grę przygodową pod tytułem Call of the Sea studia Out of the Blue;
  • krytycy chwalą produkcję za przemyślane i atrakcyjnie skonstruowane zagadki, a także za cukierkową warstwę wizualną;
  • w tytuł zagramy na pecetach, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S.

Studio Out of the Blue dopiero rozpoczęło swoją przygodę na rynku deweloperskim, a dziś ukazała się ich debiutancka produkcja powstała pod skrzydłami Raw Fury Games – Call of the Sea. To niezależna gra przygodowa opowiadająca historię kobiety, która próbuje odnaleźć swojego zaginionego męża. Akcja toczy się na pełnej tajemnic tropikalnej wyspie w latach 30. XX wieku. Tytuł zdążył zebrać już pierwsze recenzje na portalu Metacritic. Krytycy pozytywnie oceniają grę – średnia punktowa wynosi aktualnie 80/100 na podstawie 7 wystawionych opinii (platforma PC).

Wybrane recenzje gry Call of the Sea

  1. TheSixthAsis – 90/100
  2. Screen Rant – 90/100
  3. Eurogamer Italy – 80/100
  4. Noisy Pixel – 80/100
  5. GameSpew – 80/100
  6. Areajugones – 72/100
  7. GameWatcher – 70/100

Brak jakichkolwiek negatywnych recenzji, a także utrzymanie progu na poziomie co najmniej 70 punktów pokazuje, że Call of the Sea poradziło sobie naprawdę nieźle jak na pierwszy poważny tytuł w historii studia. Jedną z najmocniejszych zalet dzieła jest ponoć jego warstwa audiowizualna, która robiła duże wrażenie już w samym zwiastunie gry. Możecie się z nim zapoznać poniżej:

Wszyscy krytycy są także zgodni co do jednego – Call of the Sea to prawdziwy raj dla fanów złożonych wyzwań logicznych. Produkcja jest wręcz przepełniona wszelkiego rodzaju łamigłówkami i zagadkami środowiskowymi, a niektóre z nich wymagają od gracza nie lada pomyślunku. Nie zawiodą się także miłośnicy dobrej fabuły – ta ma angażować, a także wywoływać sporo emocji.

Dzieło zdążyło już zadebiutować na PC, Xboksie Series X/S, a także Xboksie One. Warto dodać, że znajdziecie je także w Xbox Game Passie. Zadbano też o polską wersję językową w postaci napisów.