filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 października 2019, 11:40

Reboot Piratów z Karaibów - Johnny'ego Deppa może zastąpić Karen Gillan

Jak podał serwis We Got This Covered, powołując się na „wiarygodne źródła”, w głównej roli w reebocie Piratów z Karaibów zobaczymy najprawdopodobniej znaną między innymi ze Strażników Galaktyki i nowego Jumanji Karen Gillan. Jej bohaterka ma się nazywać Red.

Minął niemal rok odkąd dowiedzieliśmy się, że włodarze Disneya podjęli decyzję o stworzeniu rebootu Piratów z Karaibów. Nieco później okazało się, że nie zobaczymy w nim dotychczasowej największej gwiazdy cyklu, czyli wcielającego się w postać kapitana Jacka Sparrowa Johnny'ego Deppa, który ostatnimi czasy nie ma najlepszej passy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wywołało to spore poruszenie. Zaczęły pojawiać się pytania, kto przejmie pałeczkę i weźmie na swoje barki trudną rolę bycia nową twarzą tej rozpoznawalnej marki? Według serwisu We Got This Covered producenci zamierzają powierzyć główną rolę w nadchodzącym filmie Karen Gillan. Informacja ta pochodzi ponoć z „zaufanego źródła”.

Karen Gillan to szkocka aktorka znana przede wszystkim ze swoich ról w Strażnikach Galaktyki, nowym Jumanji oraz serialu Doktor Who. W reboocie Piratów z Karaibów miałaby wcielić się w postać piratki noszącej imię bądź pseudonim Red. Jak na razie przedstawiciele Disneya w żaden sposób nie odnieśli się do tych rewelacji, zatem należy do nich podchodzić z odpowiednim dystansem.

Reboot Piratów z Karaibów - Johnnyego Deppa może zastąpić Karen Gillan - ilustracja #1
Pierwsze trzy części cyklu Piraci z Karaibów wciąż są ciepło wspominane przez wielu miłośników kina przygodowego.

Reboot Piratów z Karaibów znajduje się obecnie na bardzo wczesnym etapie produkcji i nie znamy zbyt wielu szczegółów na jego temat. Na początku roku tytuł stracił scenarzystów, którymi mieli być Rhett Reese i Paul Wernick, odpowiedzialni za dialogi do takich produkcji, jak Deadpool czy Zombieland. Ich następcą został Terry Rossio, który jest jedną z osób odpowiedzialnych za gigantyczny sukces Piratów z Karaibów. To właśnie on, w duecie z Tedem Elliotem, stworzył scenariusze do pierwszych trzech filmów słynnej sagi. Czy uda mu się przywrócić marce dawny blask, który mocno przygasł po artystycznej klapie Zemsty Salazara z 2017 roku? I czy jeśli Karen Gillan faktycznie wystąpi w głównej roli, to sprosta wyzwaniu i będzie w stanie przyciągnąć ludzi do kin swoją charyzmą? Fanom cyklu pozostaje trzymać kciuki, by tak się stało.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Disney

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej

filmy i seriale filmy Disney Piraci z Karaibów (marka) Piraci z Karaibów 6 (reboot)