Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 marca 2012, 12:33

autor: Adrian Werner

Realistyczna strategia Achtung Panzer: Operation Star już w sprzedaży

Do sprzedaży trafiła gra wojenna Achtung Panzer: Operation Star autorstwa studia Graviteam.

Mamy dobre wieści dla miłośników realistycznych gier wojennych. Do sprzedaży trafiła bowiem taktyczna strategia Achtung Panzer: Operation Star autorstwa doświadczonego studia Graviteam.

Operation Star to rozwinięcie idei z doskonale przyjętej gry Achtung Panzer: Kharkov 1943, która powszechnie uznawana jest za jedną z najlepszych taktycznych strategii ostatnich lat.

      - Achtung Panzer: Operation Star - strona oficjalna

Wersja elektroniczna kosztuje 94,99 złotych, podczas gdy pudełkowa uszczupli Wasze portfele o 126,99 złotych

Autorzy ponowie umożliwili nam wzięcia udział w walkach na froncie wschodnim w okolicy miasta Charków w roku 1943. Graczom udostępniono osiem rozbudowanych operacji wojskowych dla każdej ze stron konfliktu. Siły Wehrmachtu i Armii Czerwonej zostały pieczołowicie odtworzone na podstawie zapisów historycznych. Pojawiają się również wojska brytyjskie. W sumie w starciach bierze udział ponad sześćdziesiąt typów jednostek, w tym m.in. Panzerkampfwagen VI Tiger (popularny Tygrys), Matilda Mk II czy radzecki KW-1. Cały ten sprzęt, wspierany przez oddziały piechoty toczy bitwy na olbrzymich mapach o powierzchni przekraczającej 260 kilometrów kwadratowych, które zostały zaprojektowane na podstawie map topograficznych i starych zdjęć.

Bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a dodatkowo istnieje też tryb turowy dla decyzji operacyjnych. Oczkiem w głowie autorów był realizm, dlatego silnik bierze pod uwagę takie elementy jak m.in. grubość pancerzy, trajektorię lotu pocisków, ukształtowanie terenu i morale jednostek. Każdy żołnierz opisany jest wieloma współczynnikami, w tym doświadczenie, zmęczenie czy opanowanie. Z podobnym przywiązaniem do detali potraktowano pojazdy wprowadzając szczegółowy system zniszczeń, który bierze pod uwagę stan poszczególnych elementów, takich jak silnik, uzbrojenie czy zawieszenie. Gra może też pochwalić się zaawansowaną sztuczną inteligencją, która przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji wpierw analizuje sytuację na mapie, zamiast działać jedynie w oparciu o proste skrypty.

Posiadaczy słabszych notebooków ucieszyć powinny niskie wymagania sprzętowe gry.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Pentium D 3GHz
     Pamięć RAM:  1 GB 
    Karta grafiki: GeForce 7600 256MB
    System operacyjny: 
Windows XP/Vista/7