Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 października 2018, 20:01

autor: Ender

Rambo 5 – poznaliśmy podtytuł filmu, pierwsze zdjęcia bohatera

Poznaliśmy podtytuł piątej odsłony filmów z serii Rambo. Obraz w reżyserii Adriana Grunberga trafi na srebrne ekrany jako Rambo 5: Ostatnia krew. Sylwester Stallone podzielił się także pierwszymi zdjęciami w kostiumie i charakteryzacji, z którą zobaczymy go w kinach.

O rozpoczęciu produkcji piątej odsłony serii Rambo informowaliśmy w maju tego roku. W głównego bohatera cyklu wciela się ponownie siedemdziesięciodwuletni Sylwester Stallone. Aktor podzielił się dziś na swoim Instagramie pierwszymi zdjęciami w kostiumie i charakteryzacji, z którymi zobaczymy go w filmie. Równocześnie poznaliśmy także oficjalny podtytuł obrazu – Ostatnia krew. Nawiązuje on bezpośrednio do pierwszego filmowego rozdziału przygód Johna Rambo, a więc Pierwszej krwi z 1982 roku, który był adaptacją powieści Davida Morella. Twórcy chcą też zaznaczyć, że piąty Rambo będzie ostatnim filmem z serii.

Pierwsza odsłona serii ukazała się w 1982 roku - Rambo 5 – poznaliśmy podtytuł filmu, pierwsze zdjęcia bohatera - wiadomość - 2018-10-10
Pierwsza odsłona serii ukazała się w 1982 roku

W Rambo 5: Ostatniej krwi weteran wojny w Wietnamie, John Rambo, który porzucił pełne przemocy życie zaszywając się na odosobnionym od świata ranczu, podejmie próbę odbicia córki przyjaciela, porwanej przez członków jednego z najbardziej brutalnych karteli narkotykowych działających na terytorium Meksyku. W tym celu zostanie zmuszony do morderczego wyścigu z czasem, który rzuci go na drugą stronę amerykańskiej granicy. Film nie będzie stronił od przemocy i zostanie wypełniony akcją, ale jeżeli chodzi o jego ton, najprawdopodobniej twórcy zbliżą się bardziej do Pierwszej krwi i Rambo 4 niż do wybuchowego Rambo 2 i Rambo 3.

Warto dodać, że w poniedziałek twórcy ogłosili, że u boku Stallone'a w roli drugoplanowej wystąpi hiszpańska aktorka Paz Vega, która grać ma reporterkę prowadzącą dziennikarskie śledztwo na temat karteli. Reżyserem Rambo 5: Ostatniej krwi został stosunkowo nieznany Adrian Grunberg, który do tej pory pracował nad wieloma serialami telewizyjnymi, w tym Narcos oraz Sense8, a także jako asystent i producent w licznych filmach akcji. Zdjęcia realizowane są w tej chwili w Bułgarii oraz Hiszpanii. Premiera przewidziana jest na 2019 rok.