Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 8 maja 2018, 14:30

autor: Jiker

Rambo 5 w produkcji

Sylvester Stallone pisze scenariusz piątej odsłony przygód Johna Rambo. Aktor zagra główną rolę, a akcja będzie się toczyć w Meksyku, gdzie Rambo podejmie próbę odbicia porwanej córki przyjaciela.

Cykl Rambo, zapoczątkowany w 1982 roku hitem o tytule Pierwsza krew, to druga – obok Rocky’ego – filmowa marka, która pomogła rozbłysnąć hollywoodzkiej gwieździe Sylvestra Stallone’a. Pomimo upływu lat, obie serie ciągle stanowią główne źródło popularności amerykańskiego aktora. Stallone doskonale zdaje sobie z tego sprawę, rozwijając zarówno historię pięściarza Rocky’ego Balboa, jak i weterana wojennego Johna Rambo.

Poprzedni film z cyklu Rambo miał premierę w 2008 roku. - Rambo 5 w produkcji - wiadomość - 2018-05-08
Poprzedni film z cyklu Rambo miał premierę w 2008 roku.

O ile w pierwszym przypadku Rocky stanął nieco z boku, wynosząc na piedestał syna swego przyjaciela i rywala, Apollo Creeda (Creed z 2015 roku i nadciągająca kontynuacja, zaplanowana na 21 listopada tego roku), o tyle John Rambo w zapowiedzianym właśnie piątym filmie z serii w dalszym ciągu grać będzie pierwsze skrzypce.

Rambo 5 w produkcji - ilustracja #2

Kilka lat temu głośno było o planach stworzenia serialu rozwijającego uniwersum marki. Produkcja miała skoncentrować się na relacjach pomiędzy Johnem Rambo i jego synem, będącym byłym komandosem jednostek Navy Seals. Temat jednak ucichł, a ogłoszenie prac nad piątym filmem z serii można chyba uznać za oficjalną rezygnację z próby przygotowania telewizyjnej adaptacji.

Z informacji podanych przez serwis Deadline wynika, że Rambo 5 znajduje się w produkcji. W bohatera po raz kolejny wcieli się Sylvester Stallone, który napisze również scenariusz. Tym razem – w przeciwieństwie do Rambo z 2008 roku – aktor nie stanie za kamerą. Kto go zastąpi? Tego jeszcze nie wiemy. Pewnym jest natomiast, że za produkcję obrazu odpowiadać będzie Avi Lerner, z którym Stallone współpracował przy okazji cyklu Niezniszczalni.

W Rambo V weteran wojny w Wietnamie podejmie próbę odbicia córki przyjaciela, porwanej przez członków jednego z najbardziej brutalnych karteli narkotykowych działających na terytorium Meksyku. W tym celu opuści spokojne ranczo i zdecyduje się na przekroczenie granicy amerykańsko-meksykańskiej. Można się tylko domyślać, jak krwawą imprezę tam rozkręci.

Według wstępnych informacji Stallone i reszta obsady aktorskiej wejdą na plan piątej odsłony przygód Johna Rambo we wrześniu tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.