Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2020, 13:40

autor: AlexB

PUBG - zwiastun 6. sezonu, nowa mapa z destrukcją otoczenia

W sieci pojawił się zwiastun szóstego sezonu Playerunknown's Battlegrounds. Oferuje on pierwsze spojrzenie na nową, przeznaczoną dla 64 graczy i oferującą zniszczalne otoczenie mapę o nazwie Karakin.

22 stycznia na PC (a 30 stycznia na konsolach) wystartuje szósty już sezon rankingowy w grze Playerunknown's Battlegrounds. Na równo tydzień przed tą datą studio PUBG Corp. wypuściło jego zwiastun. Oferuje on pierwsze pełne spojrzenie na jedną z największych atrakcji, która wkrótce pojawi się w popularnej sieciowej strzelance opartej o tryb battle royale, czyli nowej mapie przeznaczonej dla maksymalnie 64 graczy. Całość można obejrzeć poniżej.

Nowa mapa, która zmierza do Playerunknown's Battlegrounds, nazywa się Karakin i jest utrzymana w bliskowschodnich klimatach. Jak widać na materiale filmowym opublikowanym przez twórców, jest to wyspa o rozmiarze czterech kilometrów kwadratowych, która niegdyś była kryjówką dla przemytników. Nie brakuje na niej wzniesień, kryjówek oraz budynków. Co ciekawe, niczym w grach z serii Battlefield pojawi się możliwość zniszczenia tych ostatnich. Z pewnością zaoferuje to kilka interesujących możliwości taktycznych. Trzeba będzie jednak przy okazji uważać na niebezpieczną czarną strefę, która w mgnieniu oka zmieni krajobraz pola bitwy.

Odliczanie do startu nowego sezonu w PUBG rozpoczęte. - PUBG - zwiastun 6. sezonu, nowa mapa z destrukcją otoczenia - wiadomość - 2020-01-16
Odliczanie do startu nowego sezonu w PUBG rozpoczęte.

Twórcy ogłosili, że wraz z przyszłotygodniową premierą Karakina z rotacji rankingowej wypadnie Vikendi. Fanów tej mapy uspokajamy – nie zniknie ona na zawsze. Powróci ona do puli w bliższej lub dalszej przyszłości. Ponadto wciąż będzie można się na niej bawić w ramach meczów dowolnych.

Prócz nowej mapy aktualizacja inicjująca szósty sezon w Playerunkown's Battlegrounds wprowadzi do gry niespotykane do tej pory bronie, ekwipunek oraz elementy kosmetyczne. Ponadto możemy się spodziewać eliminacji mniejszych bądź większych błędów technicznych.

Szósty sezon w Playerunknown's Battlegrounds potrwa na pecetach do 14 kwietnia, a na konsolach do 21 kwietnia. Tradycyjnie od dnia jego startu na poszczególnych platformach będzie można zakupić specjalne Survivor Passy, które zaoferują dodatkowe misje i wyzwania na cały czas trwania wydarzenia.

Więcej szczegółów na temat szóstego sezonu w Playerunknown's Battlegrounds znajdziecie na tej stronie.

Mapa Karakin w pełnej okazałości. - PUBG - zwiastun 6. sezonu, nowa mapa z destrukcją otoczenia - wiadomość - 2020-01-16
Mapa Karakin w pełnej okazałości.

Przypominamy, że pełna wersja Playerunknown's Battlegrounds zadebiutowała na PC 20 grudnia 2017 roku. Jeszcze w fazie wczesnego dostępu tytuł był jednym z największych przebojów na Steamie. Choć jego popularność nieco zmalała, to wciąż zajmuje on wysokie miejsca wśród najchętniej ogrywanych produkcji na platformie firmy Valve (via Steamcharts).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku
  3. Poradnik do gry Playerunknown’s Battlegrounds