Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lipca 2021, 15:30

autor: Karol Laska

PUBG otrzyma adaptację od twórcy Castlevanii Netflixa

Gra battle royale pod tytułem Playerunknown's Battlegrounds, znana szerzej jako PUBG, zostanie zaadaptowana w postaci animowanego projektu, za który odpowiadać będzie twórca netfliksowej Castlevanii. Co wiemy na ten moment o owym dziele?

Firma KRAFTON zapowiedziała powstanie projektu animowanego w uniwersum stworzonej przez siebie gry wideo pod tytułem Playerunknown’s Battlegrounds. To niezwykle popularny battle royale polegający na walce kilkudziesięciu graczy w obszernych lokacjach zamkniętych w nieustannie zmniejszającej się kopule, jednakże nie znajdziemy w nim epickiej fabuły na skalę Władcy Pierścieni (choć PUBG ma swoje lore). Informacja o pracach nad animacją w tym świecie jest więc nieco zaskakująca.

Wiadomo już, kto stworzy adaptację PUBG. Będzie to Adi Shankar i jego stała ekipa. Artysta ten ma niemałe doświadczenie, jeżeli chodzi o pracę nad animacjami. Wcześniej nakręcił chociażby inną udaną ekranizację gier wideo w postaci netfliksowej Castlevanii. Pracował także przy rysunkowych wersjach Dredda oraz Venoma. Wydaje się więc, że marka PUBG jest w naprawdę dobrych rękach. Shankar wypowiedział się na temat nadchodzącego projektu:

Jako gracz, bezlitośnie niszczyłem przeciwników na polu bitwy, „pocinając” w PUBG od momentu jego premiery w 2017 roku. Jestem bardzo wdzięczny firmie KRAFTON za powierzone mi zaufanie w kontekście przełożenia mojej wizji artystycznej na taśmę filmową, nie mogę się doczekać tej wspólnej podróży. Ów serial animowany jest dla mnie kolejnym ważnym krokiem ku naprawie podniszczonego mostu łączącego przemysł growy z Hollywood. Pokażę Wam wszystkim, jak wygląda prawdziwa wygrana posiłku z kurczakiem [nawiązanie do frazy „winner winner chicken dinner” – dop. red.].

Shankar nie tylko zna się na tworzeniu animacji, ale też jest zapalonym graczem PUBG, co z pewnością sprawi, że włoży w projekt więcej serca. Na ten moment nie mamy najmniejszego pojęcia, czego spodziewać się po produkcji. Nie podano także przewidywanego terminu premiery. Jeżeli jednak czegoś się dowiemy, zostaniecie o tym niezwłocznie poinformowani

  1. Strona internetowa firmy KRAFTON

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej