Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 11:39

Przyszłość Epic Games Store to m.in. osiągnięcia, mody i recenzje graczy

Poznaliśmy plany rozwoju Epic Games Store. Autorzy pracują m.in. nad dodaniem wsparcia dla modów, osiągnięć, recenzji użytkowników i list życzeń. Ponadto w planach może być poszerzenie oferty sklepu o gry na Androida.

Na razie Epic Games Store jest bardzo ubogi w funkcje. - Przyszłość Epic Games Store to m.in. osiągnięcia, mody i recenzje graczy - wiadomość - 2019-03-15
Na razie Epic Games Store jest bardzo ubogi w funkcje.

Serwis Epic Games Store wystartował tylko z najbardziej podstawowymi funkcjami. Nie oferuje wielu opcji, do których przyzwyczaili się gracze korzystający z dystrybucji cyfrowej. Twórcy zdają sobie sprawę, że w tej kwestii mają dużo do zrobienia. Właśnie podzielili się swoimi planami.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy serwis ma otrzymać opcję wyszukiwania gier według gatunków i tagów. Dodane zostanie również zapisywanie save’ów w chmurze, a deweloperzy będą mogli umieszczać filmiki ze swoich produkcji na serwerach Epic Games Store. Ulepszeń doczekają się także systemy odpowiedzialne za instalację oraz zarządzanie dodatkami DLC. Ponadto patche mają mieć mniejsze rozmiary.

Za 4-6 miesięcy dodane zostaną recenzje użytkowników i listy życzeń. Pojawi się też wsparcie dla modów i śledzenie czasu spędzonego w danej grze. Możemy także spodziewać się obsługi dodatkowych walut i metod płatności.

W dalszych planach są osiągnięcia, ulepszenia systemów społecznościowych, obdarowywanie innych użytkowników grami oraz zautomatyzowanie refundacji gier.

Ponadto autorzy pracują nad tzw. „androidowym sklepem”. Najpewniej oznacza to, że Epic Games zamierza zacząć sprzedawać produkcje mobilne. Jest to możliwe, gdyż Fortnite na Androida nie jest dystrybuowane przez Google Play. Deweloperzy nie mają więc problemu z omijaniem tej usługi.

Wszystko to brzmi obiecująco, ale raczej nie uspokoi emocji wielu graczy. Największe kontrowersje w Epic Games Store wywołuje bowiem nie brak funkcji, a kupowanie gier na wyłączność. Ostatnio taki los spotkał m.in. Phoenix Point oraz Shakedown: Hawaii.

  1. Epic Games Store