Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2018, 09:39

autor: Adrian Werner

Prey otrzyma dodatek z akcją na Księżycu?

Studio Arkane zasugerowało, że pracuje nad samodzielnym dodatkiem do gry Prey, w którym zwiedzimy bazę księżycową. Spodziewamy się, że projekt rozmiarami przypominać będzie zeszłoroczne Dishonored: Death of the Outsider.

Wszystko wskazuje na to, że następnym przystankiem dla serii Prey będzie księżycowa baza. - Prey otrzyma dodatek z akcją na Księżycu? - wiadomość - 2018-03-03
Wszystko wskazuje na to, że następnym przystankiem dla serii Prey będzie księżycowa baza.

Mamy dobre wieści dla fanów Prey, czyli wydanej w zeszłym roku wyśmienitej gry akcji studia Arkane. Produkcja nie okazała się wielkim przebojem, więc nie byliśmy pewni, czy autorzy zechcą do niej powrócić. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że twórcy pracują nad dodatkiem, w którym udamy się na Księżyc.

Źródłem tych spekulacji jest oficjalne konto gry w serwisie Twitter. Pojawił się na nim wpis z animowanym gifem pokazującym Księżyc, czemu towarzyszyła wiadomość: „Czy naprawdę wiemy, co tam się znajduje”. Całość wyglądała jak fragment zwiastuna, zwłaszcza że na obrazku widać było znak kategorii wiekowej ESRB.

Warto przypomnieć, że w trakcie kampanii w Prey można się było natknąć na wzmiankę o zlokalizowanej na Księżycu placówce badawczej znanej jako Pytheas. Miejsce to opisywane było jako podziemna baza, zbudowana pod kilkoma kilometrami lodu w kraterze na biegunie.

Wszystko więc wskazuje na to, że wkrótce czeka nas nowa przygoda w uniwersum Prey. Jako że od premiery gry minął już prawie rok, spodziewamy się, że zamiast tradycyjnej kontynuacji dostaniemy duży samodzielny dodatek. Dokładnie taką drogą poszło studio Arkane w przypadku swojego innego projektu, czyli Dishonored 2. Rok po premierze tej produkcji do sprzedaży trafiło ciepło przyjęte Dishonored: Death of the Outsider, które pod względem skali projektu było czymś pomiędzy rozszerzeniem a pełnowymiarowym sequelem.

Prey zadebiutowało w maju zeszłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Pomimo bardzo dobrych recenzji sprzedaż gry była dosyć rozczarowująca. Wydaje się jednak, że projekt nie był wcale porażką. Będąca wydawcą firma Bethesda nigdy nie podała co prawda wyników sprzedaży, ale dzięki serwisowi Steam Spy wiemy przynajmniej, jak tytuł radzi sobie na pecetach. Z jego danych wynika, że sprzedaż Prey utrzymuje się na dosyć stabilnym poziomie i choć gra nie uzyskała imponujących wyników zaraz po premierze, to do tej pory rozeszła się na PC w ponad 609 tys. egzemplarzy i liczba ta cały czas rośnie w przyzwoitym tempie.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Prey – Bio(System)Shock, czyli eksperyment udany