Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Advanced Micro Devices, Inc. Press Release 5 sierpnia 2016, 09:11

Premiera karty graficznej Radeon RX 470

Olśniewająca rozgrywka w wysokiej rozdzielczości napędzana nagradzanymi układami graficznymi z rodziny Polaris.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

po przedstawionej w czerwcu rewolucyjnej karcie graficznej Radeon™ RX 480 firma AMD (NASDAQ: AMD) prezentuje nowy model – Radeon™ RX 470, który wprowadza nowe niezwykle opłacalne układy z rodziny Polaris na jeszcze większy rynek graczy z wyjściową ceną sugerowaną na poziomie 179 USD. Wzmocnione technologią asynchroniczności, ulepszone obsługą ekranów HDR i zaprojektowane od podstaw dla nowej generacji, niskopoziomowych API, karty graficzne Radeon™ RX 470 stanowią obietnicę bezkompromisowego grania w rozdzielczościach HD przy znakomitej wydajności i niskim poborze energii. Szczegóły o tym nowym produkcie oraz powiązanych technologiach można znaleźć na nowym portalu AMD przygotowanym z myślą m.in. o graczach – Radeon.com.

Premiera karty graficznej Radeon RX 470 - ilustracja #1

{cytat}„Radeon RX 470 to nowy rozdział w historii Rebelii Radeona, ponieważ dzięki tej karcie możliwa jest olśniewająca rozgrywka w wysokiej rozdzielczości, a przy tym oferuje ona szereg przyszłościowych technologii w znakomitej cenie. — powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group w firmie AMD. — Zdefiniowaliśmy całą linię produktową Radeon RX w oparciu o liczne opinie i głosy graczy oraz entuzjastów używających naszych technologii. Oni mówili, a my słuchaliśmy. Radeon RX 470 to karta graficzna klasy premium z wieloma istotnymi funkcjami, która będzie kusić wielu ludzi na całym świecie.”{/cytat}

Premiera karty graficznej Radeon RX 470 - ilustracja #2

W grach Radeon™ RX 470 znacząco wyprzedza poprzednią generację w grach dzięki 32 jednostkom obliczeniowym , 2048 procesorom strumieniowym i nawet 4,9 TeraFlopsa mocy obliczeniowe przy typowym poborze energii na poziomie zaledwie 120 Watów. To właśnie dzięki temu możliwe jest granie z ponad 60 klatkami na sekundę w ustawieniach Ultra wielu nowoczesnych tytułach gier .

Radeon RX 470 – cechy i funkcje:

Zoptymalizowany do grania – Radeon™ RX 470 oferuje niezwykle płynną rozgrywkę w rozdzielczościach HD w najnowszych grach DirectX®12, Vulkan™, a także tytułach eSportowych. Wszystko to dzięki zastosowaniu 4 generacji architektury Graphics Core Next (GCN), która korzysta z możliwości asynchronicznych jednostek obliczeniowych oraz ulepszonego silnika geometrycznego.

Chłodny i efektywny – Radeon™ RX 470 to wysokiej klasy technologia bazująca na 14-nanometrowym procesie FinFET, który zapewnia nowy poziom wydajności oraz energooszczędności. Dzięki temu urządzenia o mniejszych rozmiarach i poborze energii mogą zapewniać nowe, lepsze poziomy rozgrywki.

Powalająca jakość HDR – całkowicie nowy silnik wyświetlający, w jaki wyposażono kartę graficzną Radeon™ RX 470, sprawia, że jest to produkt gotowy do obsługi nowej generacji materiałów i ekranów HDR zarówno w grach jak i wideo.

Przełom w kontroli i zarządzaniu sprzętem – zaawansowanie układów graficznych z rodziny Polaris odzwierciedla oprogramowanie do kontroli i zarządzania karty graficznej. Pakiet Radeon Software pozwala wydobyć ze sprzętu maksimum wydajności, stabilności, możliwości i funkcjonalności, a przy tym jest to niezwykle wygodne i szybkie. Najnowsze ustawienia w panelu Radeon Settings przenoszą możliwości dostosowywania pracy karty graficznej na zupełnie nowy poziom. Użytkownicy mogą w łatwy sposób zaprogramować tę pracę w zależności od poszczególnych stanów napięć i taktowań.

Ciche granie – najnowszy Radeon™ RX 470 oferuje funkcjonalność, która pozwala grać w ciszy dzięki dynamicznej optymalizacji głośności układu chłodzenia realizowaną na bazie obciążenia i temperatury.

Gotowy do obsługi systemów z technologią AMD XConnect™ – mobilny gracz nie powinien być skazany na noszenie ciężkich notebooków, lecz powinien mieć możliwość zabierać lekki i smukły komputer. Technologia AMD XConnect™ pozwala połączyć najlepsze z obu światów w systemach zaprojektowanych do obudów zgodnych ze standardem Thunderbolt™ 3 eGFX – formacie idealnym dla szybkich i efektywnych kart graficznych z rodziny Polaris.