Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2017, 13:17

autor: luckie

Poznaj Orisę, nową postać w Overwatch

Studio Blizzard Entertainment przedstawia nową grywalną postać w Overwatch. Orisa jest wielkim robotem, pełniącym w drużynie rolę tanka. Dzięki jej zdolnościom skupia wokół siebie sojuszników i zawsze służy ochroną.

Do grona grywalnych bohaterów w Overwatch, sieciowej strzelance studia Blizzard Entertainment, dołączyła kolejna, dwudziesta czwarta postać – na razie dostępna na serwerach testowych. Jest nią Orisa, zmodyfikowana wersja robota bojowego OR-15, obdarzona osobowością i potrzebą ratowania ludzi. Historię Orisy przedstawiono pokrótce w poniższym zwiastunie:

W drużynie Orisa pełni rolę tanka, a więc zbiera na siebie ataki wrogów, które inaczej mogłyby zabić słabszych sprzymierzeńców. W walce korzysta z tzw. Miotacza Fuzyjnego, czyli czegoś w stylu ciężkiego karabinu maszynowego – szybkostrzelnego i z bardzo pojemnym magazynkiem. Strzelając nim „robocica” porusza się nieco wolniej, ale za to jej broń ma większy zasięg niż u większości tanków. W alternatywnym trybie Miotacz Fuzyjny wysyła impuls, który po ponownym użyciu przyciąga do siebie pobliskich przeciwników. Łatwo sobie wyobrazić, jak bardzo przydaje się to do pozycjonowania wrogów, szczególnie, gdy obok Orisy znajdują się towarzysze zdolni szybko wyeliminować czasowo unieruchomionych rywali.

Ponadto Orisa może na krótki czas znacząco wzmocnić swoją obronę, a także w dowolnym miejscu postawić barierę ochronną. Superzdolnością Orisy jest tzw. Turbodoładowanie, czyli umieszczany na ziemi obiekt, który zwiększa obrażenia wszystkich członków drużyny, którzy mają go w polu widzenia. Trzeba przy tym uważać, by Turbodoładowanie nie zostało zniszczone przez przeciwników. Te i inne cechy Orisy sprawiają, że podobnie jak w przypadku Reinhardta, to wokół niej skupiają się gracze – to ona jest swego rodzaju kotwicą oraz awangardą, wyznaczającą kierunek ataku. Więcej na jej temat powiedziano w poniższym filmie z polskimi napisami:

  1. Oficjalna strona gry Overwatch