Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2022, 18:02

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Powstanie nowy Karate Kid, seria wróci do kin po 14 latach

Studio Sony Pictures zapowiedziało nową odsłonę kultowej serii Karate Kid. Poznaliśmy również datę premiery nadchodzącego filmu.

Fot.: Karate Kid, John G. Avildsen, Columbia Pictures Corporation, 1984.

Zaledwie tydzień po premierze piątego sezonu Cobra Kai na Netfliksie, Sony ogłosiło, że nowy film z serii Karate Kid jest w przygotowaniu i ma już ustaloną datę premiery. Nadchodzący obraz na ekranach kin zadebiutuje 7 czerwca 2024 roku. Mimo że nie udostępniono żadnych dodatkowych informacji dotyczących chociażby obsady i ekipy, wytwórnia Sony zdradziła, że nowa część będzie kontynuacją oryginalnej historii (via The Hollywood Reporter).

Przypomnijmy, że kultowa seria rozpoczęła się w 1984 roku z Ralphem Macchio w roli Daniela LaRusso. Pierwsza odsłona przedstawiła widzom tytułowego bohatera, nastolatka, który jest nieustannie nękany przez swojego kolegę ze szkoły Johnny'ego Lawrence'a (William Zabka). LaRusso przypadkowo poznaje pana Miyagi (nieżyjącego już Pata Morite), którego niekonwencjonalne metody nauki sztuk walki szybko pomagają Danielowi zyskać szansę w walce z członkami Cobra Kai.

Od tamtego momentu seria stała się cenioną i powszechnie rozpoznawalną marką, która doczekała się jeszcze trzech powiązanych ze sobą filmów. Ostatnim pełnometrażowym widowiskiem, nie będący jednak kontynuacją oryginału, był Karate Kid z 2010 roku. W głównych rolach wystąpili Jaden Smith i Jackie Chan.

Z kolei w 2018 roku zadebiutował serial Cobra Kai. Na ekrany powrócili zarówno Zabka, jak i Macchio, jednak w tym przypadku większy nacisk położono na postać Johnny'ego Lawrence’a.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej