Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2018, 09:39

Powstaje nowy shooter w uniwersum Obcego

Założony przez weteranów Cryptic Studio zespół Cold Iron pracuje nad strzelanką osadzoną w uniwersum serii Obcy. O tym fakcie dowiedzieliśmy się przy okazji wiadomości o wykupieniu dewelopera przez firmę FoxNext Games.

Kadr z filmu Obcy: Przymierze. - Weterani Cryptic Studios pracują nad strzelanką w uniwersum serii Obcy - wiadomość - 2018-01-18
Kadr z filmu Obcy: Przymierze.

Firma FoxNext Games, będąca specjalizującą się w grach dywizją wytwórni 20th Century Fox, wykupiła zespół Cold Iron Studios. Przy okazji ujawniono, że deweloper ten pracuje nad strzelanką osadzoną w uniwersum filmowej serii Obcy (ang. Alien). Na razie o tym projekcie wiadomo jedynie tyle, że zmierza na pecety oraz konsole i położy duży nacisk na aspekt sieciowy.

Cold Iron Studios założyła w 2015 roku grupa byłych pracowników Cryptic Studios, którzy odegrali kluczowe role przy produkcji takich gier jak City of Heroes, Champions Online, Star Trek Online czy Neverwinter. Zespół ma duże doświadczenie w tworzeniu gier sieciowych, więc fakt, że ich najnowsza produkcja postawi na rozgrywki multiplayer nie jest specjalnym zaskoczeniem.

Ostatnią dużą grą osadzoną w uniwersum serii było Alien: Isolation z 2014 roku. - Weterani Cryptic Studios pracują nad strzelanką w uniwersum serii Obcy - wiadomość - 2018-01-18
Ostatnią dużą grą osadzoną w uniwersum serii było Alien: Isolation z 2014 roku.

Oczywiście, powstaje pytanie, w jakim sieciowym kierunku pójdzie ta produkcja. Bogaty dorobek twórców w gatunku MMO w połączeniu z informacjami, że będzie to strzelanka sugeruje, że możemy mieć do czynienia z czymś pokroju Warframe czy serii Destiny lub też projektem stawiającym na rozgrywkę kooperacyjną.

Przypomnijmy, że FoxNext Games zostało powołane do życia na początku zeszłego roku. Od tego czasu firma była całkiem aktywna. W czerwcu wykupiła studio Aftershock, które pracuje nad mobilną strategią w uniwersum filmowej serii Avatar. Miesiąc później okazało się, że równolegle zespół tworzy bitewne RPG Marvel Strike Force, które także przeznaczone jest na rynek mobilny,

Warto na koniec wspomnieć, że miesiąc temu koncern The Walt Disney Company nabył większość aktywów firmy 21st Century Fox Disney. Umowa obejmuje wytwórnię 20th Century Fox i tym samym również studia Cold Iron i Aftershock. Transakcja nie jest jeszcze sfinalizowana, gdyż wymaga m.in. akceptacji odpowiednich amerykańskich organów, ale to wydaje się jedynie kwestią czasu.

  1. Oficjalna strona Cold Iron Studios