Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2019, 11:56

autor: DM

Portfolio byłego pracownika Rockstara potwierdza prace nad GTA 6

Jeden z byłych pracowników firmy Rockstar India, specjalista od modelowania samochodów, ujawnił w swoim portfolio, że pracował przy niezapowiedzianym jeszcze GTA VI.

Portfolio byłego pracownika Rockstara potwierdza prace nad GTA 6 - ilustracja #1

To, że prace nad kolejną częścią serii Grand Theft Auto idą pełną parą, można w zasadzie przyjąć za pewnik. Do oficjalnej zapowiedzi musimy jednak zadowolić się wszelkimi plotkami i przeciekami. Użytkownik strony GTAForums.com o pseudonimie ApolloThunder odkrył dość ciekawe informacje w portfolio jednego z byłych pracowników firmy Rockstar India. Bibin Michael – grafik 3D z Kuala Lumpur – w swoim profilu na stronie dla cyfrowych artystów ArtStation podaje, iż w okresie od grudnia 2017 do kwietnia 2018 roku pracował przy tworzeniu modeli samochodów zbliżonych do rzeczywistych na rzecz GTA V Online oraz nadchodzącego GTA VI.

CV na stronie ArtStation zdradza pracę przy GTA VI. - Portfolio byłego pracownika Rockstara potwierdza prace nad GTA 6 - wiadomość - 2019-04-19
CV na stronie ArtStation zdradza pracę przy GTA VI.
Użytkownik serwisu ResetEra dokopał się do nazwiska grafika z Indii na liście płac w Red Dead Redemption 2. (źródło: ResetEra) - Portfolio byłego pracownika Rockstara potwierdza prace nad GTA 6 - wiadomość - 2019-04-19
Użytkownik serwisu ResetEra dokopał się do nazwiska grafika z Indii na liście płac w Red Dead Redemption 2. (źródło: ResetEra)

Ciekawostką jest fakt, że obecnym pracodawcą Bibina jest firma Codemasters, w której pracował przy seriach DiRT, F1 oraz GRID. Ostatnia odsłona GRID-a ukazała się w 2014 roku, ale prawdopodobnie obecne prace przy tym tytule nie dotyczą jakiejś nowej, niezapowiedzianej gry, tylko zaplanowanej na ten rok wersji GRID: Autosport na konsolę Nintendo Switch i mobilny system Android.

Wszystkie informacje w profilu i portfolio mogą być oczywiście starannie przygotowanym oszustwem, ale twórcę o takim imieniu można znaleźć w sekcji podziękowań napisów końcowych w Red Dead Redemption 2. Te same dane widnieją także w jego profilu w serwisie LinkedIn. Jednak do czasu oficjalnej zapowiedzi ze strony studia Rockstar nawet najbardziej wiarygodne przecieki i tak trzeba traktować jedynie jako plotki. Może GTA VI będzie jednym ze startowych tytułów dla nowej generacji konsol?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI