Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2019, 11:56

autor: DM

Portfolio byłego pracownika Rockstara potwierdza prace nad GTA 6

Jeden z byłych pracowników firmy Rockstar India, specjalista od modelowania samochodów, ujawnił w swoim portfolio, że pracował przy niezapowiedzianym jeszcze GTA VI.

Portfolio byłego pracownika Rockstara potwierdza prace nad GTA 6 - ilustracja #1

To, że prace nad kolejną częścią serii Grand Theft Auto idą pełną parą, można w zasadzie przyjąć za pewnik. Do oficjalnej zapowiedzi musimy jednak zadowolić się wszelkimi plotkami i przeciekami. Użytkownik strony GTAForums.com o pseudonimie ApolloThunder odkrył dość ciekawe informacje w portfolio jednego z byłych pracowników firmy Rockstar India. Bibin Michael – grafik 3D z Kuala Lumpur – w swoim profilu na stronie dla cyfrowych artystów ArtStation podaje, iż w okresie od grudnia 2017 do kwietnia 2018 roku pracował przy tworzeniu modeli samochodów zbliżonych do rzeczywistych na rzecz GTA V Online oraz nadchodzącego GTA VI.

CV na stronie ArtStation zdradza pracę przy GTA VI. - Portfolio byłego pracownika Rockstara potwierdza prace nad GTA 6 - wiadomość - 2019-04-19
CV na stronie ArtStation zdradza pracę przy GTA VI.
Użytkownik serwisu ResetEra dokopał się do nazwiska grafika z Indii na liście płac w Red Dead Redemption 2. (źródło: ResetEra) - Portfolio byłego pracownika Rockstara potwierdza prace nad GTA 6 - wiadomość - 2019-04-19
Użytkownik serwisu ResetEra dokopał się do nazwiska grafika z Indii na liście płac w Red Dead Redemption 2. (źródło: ResetEra)

Ciekawostką jest fakt, że obecnym pracodawcą Bibina jest firma Codemasters, w której pracował przy seriach DiRT, F1 oraz GRID. Ostatnia odsłona GRID-a ukazała się w 2014 roku, ale prawdopodobnie obecne prace przy tym tytule nie dotyczą jakiejś nowej, niezapowiedzianej gry, tylko zaplanowanej na ten rok wersji GRID: Autosport na konsolę Nintendo Switch i mobilny system Android.

Wszystkie informacje w profilu i portfolio mogą być oczywiście starannie przygotowanym oszustwem, ale twórcę o takim imieniu można znaleźć w sekcji podziękowań napisów końcowych w Red Dead Redemption 2. Te same dane widnieją także w jego profilu w serwisie LinkedIn. Jednak do czasu oficjalnej zapowiedzi ze strony studia Rockstar nawet najbardziej wiarygodne przecieki i tak trzeba traktować jedynie jako plotki. Może GTA VI będzie jednym ze startowych tytułów dla nowej generacji konsol?