Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2023, 08:59

autor: Adrian Werner

Polskie The Lords of the Fallen ma być jak „Dark Souls 4.5”

Dzięki artykułowi w magazynie „EDGE" poznaliśmy nowe konkrety dotyczące wyczekiwanego RPG-a akcji The Lords of the Fallen.

Źródło fot. CI Games
i

W nowym numerze magazynu „EDGE” pojawił się artykuł poświęcony grze The Lords of the Fallen, RPG-owi akcji, nad którym pracuje należące do polskiej firmy CI Games studio Hexworks. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy na temat tego projektu.

  1. Twórcy oświadczyli, że ich celem jest stworzenie czegoś, co można określić mianem „Dark Souls 4.5.
  2. Taka nazwa nie odnosi się wyłącznie do tego, w jaką jakość autorzy celują, ale również daje pojęcie o strukturze kampanii. Deweloperzy planują duży świat, który nie będzie miał jednak otwartego charakteru, zamiast tego przypominać ma bardziej labirynt z wieloma połączeniami ułatwiającymi eksplorację. Nawet wielki sukces Elden Ring nie zmienił tego podejścia u ludzi z Hexworks.
  3. Jednym z kluczowych elementów The Lords of the Fallen będzie świat zmarłych znany jako Umbral. Przy jego tworzeniu autorzy wzorowali się na twórczości takich artystów jak H.R. Giger, Zdzisław Beksiński czy Olivier de Sagazan.
  4. W Umbral będziemy korzystali z latarni, która ma odstraszać słabsze stwory.
  5. W świecie śmiertelników napotykać będziemy przejścia, które po wykorzystaniu latarni pozwolą nam przedostać się do Umbral. Otrzymamy również możliwość eksplorowania tej rzeczywistości po śmierci, ale długie tam przebywanie ma powodować utratę poczytalności bohatera.
  6. Niczym w serii Soul Reaver, zmiany w Umbral często otworzą dla nas nowe ścieżki w świecie śmiertelników.
  7. The Lords of the Fallen zaoferuje tryb kooperacyjny. Gracze będą mogli w nim łatwo dołączać do naszej rozgrywki (bez wykorzystywania przedmiotów, jak w grach FromSoftware), a gdy ich postacie umrą, to do momentu wskrzeszenia mają śledzić wydarzenia jako widzowie.
  8. Gracze będą mogli także mścić się za śmierć innych graczy, co wymusi walkę z potężnymi wrogami kierowanymi przez SI.

Przypomnijmy, że The Lords of the Fallen zmierza na pecety oraz konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5. Premiera ma nastąpić w tym roku.

  1. Recenzja gry Lords of the Fallen (2014) – najlepsza gra CI Games w historii
  2. Lords of the Fallen (2014) – poradnik do gry