Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 października 2020, 13:10

Polski serial kryminalny Rojst dostanie 2. sezon od Netflix

Wyśmienity polski serial Rojst doczeka się kontynuacji. Drugi sezon powstaje na zamówienie serwisu Netflix, a premiera odbędzie się w przyszłym roku.

Mamy dobre wieści dla fanów polskich kryminałów. Serwis Netflix zapowiedział drugi sezon serialu Rojst. Premiera zaplanowana została na 2021 rok. Zdjęcia już ruszyły.

W rolach głównych powrócą Andrzej Seweryn oraz Dawid Ogrodnik. Z nowych twarzy w obsadzie zobaczymy m.in. Magdalenę Różczkę i Łukasza Simlata. W fotelu reżysera ponownie zasiądzie Jan Holoubek. Historia składać się będzie z sześciu odcinków.

Akcja drugiego sezonu osadzona zostanie w 1997 roku, podczas powodzi stulecia. Wały na południu Polski nie wytrzymują naporu wody. Wśród zalanych miejsc jest las na Grontach, co doprowadza do odsłonięcia tajemnicy, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać.

Reżyser Jan Holoubek tak opisuje drugi sezon:

Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta” jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu, jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wałycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika - każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon Rojsta zadebiutował na platformie streamingowej Showmax w 2018 roku. Ten serwis zakończył jednak działalność w Polsce pod koniec 2019 r. Prawa do serialu przejął Netflix, gdzie produkcja dostępna jest od grudnia ubiegłego roku.

  1. Netflix – strona oficjalna