Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2022, 09:08

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Polska wyróżniona w Pokemon GO; poznaj jej „skryte oblicze” i zgarnij prezenty

W związku z szóstą rocznicą obecności Pokemon GO w naszym kraju twórcy hitowej gry przygotowali specjalne wydarzenie, w którego centrum znalazła się właśnie Polska.

Pokemon GO to fenomen na rynku gier mobilnych. Aplikacja mimo upływu lat wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów – miliony osób na całym świecie spełniają swoje marzenia z młodości o byciu trenerem i kolekcjonerem rozmaitych kieszonkowych stworków. Do ciągłej zabawy zachęca producent, oferując coraz to nowsze wydarzenia, promocje czy funkcje rozgrywki. Tym razem deweloper postawił na Polskę.

Promocja naszego kraju

Tajemnicza strona Polski czeka to najnowszy spot reklamowy Pokemon GO, który w całości skoncentrowany jest na naszym kraju (poniżej). Materiał przedstawia miejsca, które, o dziwo, nie są standardowymi lokacjami wymienianymi w przewodnikach turystycznych. Zamiast atrakcji takich jak Morskie Oko, Wawel czy kopalnia soli w Wieliczce spot ukazuje mniej popularne, ale równie urokliwe miejsca na terenie Polski.

Atrakcje dla graczy

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie twórcy dla nas przygotowali. Do 20 września (do godziny 20:00) gracze w Polsce będą mogli odkryć rozmaite bonusy. Napotkanie balonu w grze przyniesie sponsorowane prezenty. Poza tym otrzymacie wyzwanie „Starzy przyjaciele, nowe początki”, dzięki któremu powrócicie do korzeni telewizyjnych Pokemonów.

Niespodzianki na niebie

Warto również wspomnieć, że oprócz wspomnianych wcześniej wirtualnych balonów na naszym niebie można było również zobaczyć te prawdziwe, napędzane ogrzanym powietrzem. Zostały one oznaczone logo Pokemon GO i pojawiły się w trzech miejscowościach:

  1. 24-25 sierpnia – Włocławek,
  2. 25-26 sierpnia – Grudziądz,
  3. 26-27 sierpnia – Legnica.

Powyższe wydarzenia to miła niespodzianka dla fanów mobilnej produkcji, ale i doskonała okazja do promowania naszego pięknego kraju na arenie międzynarodowej. Więcej informacji o wspomnianej akcji znajdziecie pod tym linkiem.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej