Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2016, 07:39

autor: Góral

Polska w Sid Meier's Civilization VI

Studio Firaxis Games udostępniło w końcu DLC z Polską jako grywalną nacją do szóstej części kultowej serii Sid Meier's Civilization. Naszą przywódczynią jest królowa Jadwiga, unikalną jednostką husaria, a ekskluzywną budowlą Sukiennice. Ponadto do gry wprowadzono rozszerzenie poświęcone wikingom oraz liczne poprawki.

Od jakiegoś czasu krążyły plotki o planach studia Firaxis Games związanych z wprowadzeniem do gry Sid Meier's Civilization VI Polski. Dziś mamy przyjemność poinformować, że deweloper nie tyle pracuje nad udostępnieniem naszego narodu w uznanej strategii, ale już go oddał w nasze ręce w ramach najnowszego dodatku. Na czele wirtualnych rodaków stanęła królowa Jadwiga Andegaweńska, która została ukoronowana w 1384 roku. Dzięki niej wzmacniana jest skuteczność dzielnic świątynnych oraz wartość relikwii. Wraz z nią pojawił się także nowy scenariusz, zatytułowany Dziedzictwo Jadwigi, w którym musimy ochronić ziemie należące do Polski przed agresywnymi Krzyżakami, Turkami i nie tylko.

Sid Meier's Civilization VI – nowe dodatki:
  • Polska wraz z królową Jadwigą Andegaweńską i scenariuszem Dziedzictwo Jadwigi;
  • cywilizacja wikingów i scenariusz Vikings, Traders and Raiders!;
  • nowa aktualizacja Winter 2016 Update.

Oprócz samej cywilizacji i nowej przywódczyni, dodatek wprowadza też unikalną jednostkę (Skrzydlata Husaria) oraz budowlę Sukiennice, które dają premię do produkcji na zewnętrznych szlakach handlowych oraz złoto na wewnętrznych. Z kolei polską zdolnością jest Złota Wolność, umożliwiająca zdobywanie nowych terytoriów, a nawet podkradanie tych już zajętych poprzez budowę fortów i dzielnic wojskowych. Dodatkowo Jadwiga, w połączeniu z rzeczoną umiejętnością, może rozprzestrzeniać religię na znajdujące się w pobliżu miasta.

Polska w Sid Meier's Civilization VI - ilustracja #2

Drugim płatnym dodatkiem jest rozszerzenie poświęcone Wikingom. Mowa o Vikings, Traders and Raiders! Według deweloperów jest to najbardziej szczegółowy scenariusz, jakiego do tej pory doczekała się szósta Cywilizacja. Oprócz tego w dodatku Vikings Scenario Pack znajduje się sześć nowych miast-państw oraz trzy Natural Wonders do wykorzystania także w podstawowej wersji gry.

Oba rozszerzenia dostępne są dla posiadaczy edycji Sid Meier’s Civilization VI: Digital Deluxe oraz do kupienia osobno. Znajdziecie je rzecz jasna na Steamie:

Dodatkowo produkcja doczekała się też kolejnej aktualizacji (Winter 2016 Update), w której dodano nową mapę Ziemi, zmieniono menu scenariuszy oraz wprowadzono usprawnienia w balansie i wyeliminowano rozmaite błędy. Po szczegóły odsyłamy do oficjalnego komunikatu.

Polska w Sid Meier's Civilization VI - ilustracja #3

Sid Meier's Civilization VI to komputerowa gra strategiczna będąca kolejną odsłoną popularnego cyklu rozwijanego przez studio Firaxis Games. Tytuł ukazał się na rynku 21 października bieżącego roku i doczekał się wielu pochlebnych opinii w mediach (w tym także i u nas), a także odniósł sukces komercyjny, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy (według Steam Spy grę posiada około 1,4 miliona osób).

Polska w Sid Meier's Civilization VI - ilustracja #4

Ostatnia aktualizacja: 2016-12-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI