Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2016, 07:39

autor: Góral

Polska w Sid Meier's Civilization VI

Studio Firaxis Games udostępniło w końcu DLC z Polską jako grywalną nacją do szóstej części kultowej serii Sid Meier's Civilization. Naszą przywódczynią jest królowa Jadwiga, unikalną jednostką husaria, a ekskluzywną budowlą Sukiennice. Ponadto do gry wprowadzono rozszerzenie poświęcone wikingom oraz liczne poprawki.

Od jakiegoś czasu krążyły plotki o planach studia Firaxis Games związanych z wprowadzeniem do gry Sid Meier's Civilization VI Polski. Dziś mamy przyjemność poinformować, że deweloper nie tyle pracuje nad udostępnieniem naszego narodu w uznanej strategii, ale już go oddał w nasze ręce w ramach najnowszego dodatku. Na czele wirtualnych rodaków stanęła królowa Jadwiga Andegaweńska, która została ukoronowana w 1384 roku. Dzięki niej wzmacniana jest skuteczność dzielnic świątynnych oraz wartość relikwii. Wraz z nią pojawił się także nowy scenariusz, zatytułowany Dziedzictwo Jadwigi, w którym musimy ochronić ziemie należące do Polski przed agresywnymi Krzyżakami, Turkami i nie tylko.

Sid Meier's Civilization VI – nowe dodatki:
  • Polska wraz z królową Jadwigą Andegaweńską i scenariuszem Dziedzictwo Jadwigi;
  • cywilizacja wikingów i scenariusz Vikings, Traders and Raiders!;
  • nowa aktualizacja Winter 2016 Update.

Oprócz samej cywilizacji i nowej przywódczyni, dodatek wprowadza też unikalną jednostkę (Skrzydlata Husaria) oraz budowlę Sukiennice, które dają premię do produkcji na zewnętrznych szlakach handlowych oraz złoto na wewnętrznych. Z kolei polską zdolnością jest Złota Wolność, umożliwiająca zdobywanie nowych terytoriów, a nawet podkradanie tych już zajętych poprzez budowę fortów i dzielnic wojskowych. Dodatkowo Jadwiga, w połączeniu z rzeczoną umiejętnością, może rozprzestrzeniać religię na znajdujące się w pobliżu miasta.

Polska w Sid Meier's Civilization VI - ilustracja #2

Drugim płatnym dodatkiem jest rozszerzenie poświęcone Wikingom. Mowa o Vikings, Traders and Raiders! Według deweloperów jest to najbardziej szczegółowy scenariusz, jakiego do tej pory doczekała się szósta Cywilizacja. Oprócz tego w dodatku Vikings Scenario Pack znajduje się sześć nowych miast-państw oraz trzy Natural Wonders do wykorzystania także w podstawowej wersji gry.

Oba rozszerzenia dostępne są dla posiadaczy edycji Sid Meier’s Civilization VI: Digital Deluxe oraz do kupienia osobno. Znajdziecie je rzecz jasna na Steamie:

Dodatkowo produkcja doczekała się też kolejnej aktualizacji (Winter 2016 Update), w której dodano nową mapę Ziemi, zmieniono menu scenariuszy oraz wprowadzono usprawnienia w balansie i wyeliminowano rozmaite błędy. Po szczegóły odsyłamy do oficjalnego komunikatu.

Sid Meier's Civilization VI to komputerowa gra strategiczna będąca kolejną odsłoną popularnego cyklu rozwijanego przez studio Firaxis Games. Tytuł ukazał się na rynku 21 października bieżącego roku i doczekał się wielu pochlebnych opinii w mediach (w tym także i u nas), a także odniósł sukces komercyjny, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy (według Steam Spy grę posiada około 1,4 miliona osób).