Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2021, 12:21

Pokimane, najpopularniejsza streamerka, ujawnia skalę banów na jej kanale; liczby idą w miliony

Pokimane, najpopularniejsza streamerka na Twitchu, podczas wczorajszego livestreamu podzieliła się informacjami o banach na jej kanale. Liczba zablokowanych kont jest gigantyczna.

W SKRÓCIE:
  • Podczas wczorajszego livestreamu popularna twórczyni Pokimane ujawniła liczbę zbanowanych kont na jej kanale Twitch.
  • Użytkowników, dla których jej treści są zablokowane jest blisko 10 mln, z czego 350 tys. należy do ludzi, reszta to boty.

Twitch - największa platforma zrzeszającą streamerów - posiada ogromne community idące w miliony użytkowników. Najbardziej znani influencerzy mają po kilka milionów obserwujących i oglądani są przez dziesiątki tysięcy osób dziennie.

Do takich twórców zalicza się Imane „Pokimane” Anys, streamerka posiadająca 7,5 mln followersów na Twitchu. Posiadanie tak dużych zasięgów zapewnia z pewnością rzeszę wiernych odbiorców, jednak jak pokazuje praktyka, może przysporzyć bólu głowy przez nieodpowiednie zachowania części fanowskiej społeczności. Przy tak dużej liczbie widzów, twórczyni regularnie musi mierzyć się z trollami, mową nienawiści, czy nacechowanymi seksualnie komentarzami podczas swoich transmisji.

Pokimane, najpopularniejsza streamerka, ujawnia skalę banów na jej kanale; liczby idą w miliony - ilustracja #1
Czytając niektóre komentarze naprawdę można się załamać

Pokimane podczas ostatniego livestreamu podzieliła się liczbą zbanowanych użytkowników na jej streamach. Dane imponują i zatrważają jednocześnie - 350 tys. wyrzuconych kont należących do zwykłych użytkowników. Co więcej, gdy weźmiemy pod uwagę również boty, okaże się, że na twitchowym kanale Pokimane bana dostało 10 mln kont.

Tylko wczoraj moderacja zbanowała 250 osób podczas transmisji Pokimane. Liczba wszystkich zbanowanych kont wypłynęła podczas tzw. segmentu „unban request” (ang. prośby o odbanowanie), gdzie twórczyni czyta prośby o powrót do łask ze strony banitów. Z jednej strony ilość chamstwa i braku kultury osobistej w sieci przeraża, z drugiej dobrze, że twórcy są w stanie podejść do tego z przymrużeniem oka.

  1. Twitch.tv - oficjalna strona