Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 stycznia 2016, 14:57

autor: Adrian Werner

Pokemon GO - sporo nowych konkretów

W wywiadzie dla serwisu VentureBeat pracownicy studia Niantic ujawnili sporo nowych informacji na temat nadchodzącej gry mobilnej Pokemon GO.

Pokemon GO to jedna z najbardziej wyczekiwanych mobilnych premier tego roku. Projekt ten jest też ciekawy, bo okaże się prawdziwym testem na to, jak poradzą sobie marki firmy Nintendo na smartfonach i tabletach. Twórcy gry, czyli ludzie ze studia Niantic, udzielili niedawno wywiadu, w którym ujawnili sporo nowych konkretów.

Na początek przypomnijmy, że Pokemon GO zbudowane zostanie na technologii Augumented Reality (AR), w Polsce określanej najczęściej mianem rozszerzonej rzeczywistości. Oznacza to, że aplikacja wykorzysta kamerę naszego urządzenia do rejestrowania otaczającej nas rzeczywistości, a następnie nałoży na ten obraz trójwymiarowe elementy związane z grą. W ten sposób będziemy szukali pokemonów, łapali je, tresowali i na końcu wystawiali je do walki przeciwko podopiecznym innych treserów.

Problemem wielu gier tego typu jest to, że tak naprawdę działają prawidłowo tylko w dużych miastach, gdzie populacja uczestników zabawy jest bardzo liczna. Pokemon GO jest projektowane tak, aby nie miało tej wady. Interakcje z innymi graczami mają być bowiem asynchroniczne, co oznacza, że nie będziemy musieli być z nimi w tym samym czasie w tym samym miejscu. Ponadto autorzy zapewniają, że po wyjściu z domu znalezienie pierwszego pokemona zajmie nam co najwyżej kilka minut. Jednocześnie typy tych stworzonek zostaną dopasowane do lokalizacji. Więc np. wodnego pokemona spotkamy opodal jezior i rzek. Współgrać z tym będą regularnie organizowane eventy, które pozwolą większym grupom graczy na zmierzenie się w boju oraz handel wymienny. Dzięki temu drugiego otrzymamy dostęp do pokemonów z innych niż nasz regionów geograficznych.

Trudniej niż same pokemony będzie nam znaleźć sale treningowe, ale autorzy zapewniają, że będzie to wykonalne dla każdego, kto włoży trochę wysiłku w poszukiwania. Twórcy odnieśli się także to bransoletki Pokemon GO, czyli prostego gadżetu, który uprzyjemni zabawę z grą. Będzie on m.in. wibrował, gdy znajdziemy się w miejscu posiadającym elementy związane z wirtualnym światem. Przykładowo, jeśli w pobliżu będzie jakiś wolno biegający stworek to schwytamy go wciskając odpowiednią kombinację przycisków.

W Pokemon GO znajdziemy także silne elementy społecznościowe. Gracze będą mogli dołączyć do jednej z kilku konkurencyjnych frakcji, a wyniki ich działań będą wpływały na sytuację w całym wirtualnym uniwersum. Autorzy chcą przy okazji nie tylko bawić, ale także wzbogacać życie swoich użytkowników. Mają nadzieję, że przy okazji polowania na nowe pokemony gracze będą odwiedzali ciekawe miejsca w swoich miastach, gdzie bez takich zachęty nigdy by nie trafili. Nie pozostaje więc nic tylko niecierpliwie czekać na nowe Pokemony.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pokemon GO

Pokemon GO