filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 września 2023, 13:30

Po 22 latach najlepszy serial wojenny doczeka się 300-milionowego sequela z Austinem Butlerem

Pamiętacie Pacyfik i Kompanię braci? Nadchodzi godny następca obu tych produkcji. Będzie to zwieńczenie trylogii, której producentami są Steven Spielberg i Tom Hanks.

Źródło fot. Kompania braci, Steven Spielberg, Tom Hanks, HBO, 2001
i

Filmy wojenne, jak każde inne, mogą być udane bądź nieudane, a o sukcesie produkcji często przesądza wysoki budżet. Ten pozwala twórcom maksymalnie dopieścić dzieło, często bardziej niż na relacje między bohaterami stawiając na efekty specjalne, detale historyczne i wartką akcję. Są jednak takie produkcje wojenne, które dziś uchodzą za idealne, ponieważ oprócz efektownej relacji z wydarzeń niosą także dobrze zarysowane profile psychologiczne postaci oraz uniwersalne przesłania i idee. Dlatego też mianem arcydzieł kina wojennego możemy nazywać takie produkcje jak Kompania braci czy Pacyfik, seriale, które są jednymi z lepszych tego typu dzieł w swoim gatunku. Teraz dołączy do nich jeszcze jedno widowisko – Masters of the Air.

W poniższym wideo znajdują się fragmenty nadchodzącej produkcji Apple TV+:

Dlaczego warto będzie zainteresować się tym serialem? Władcy przestworzy, bo tak brzmi polski odpowiednik angielskiego tytułu, to dzieło, którego producentami są Tom Hanks i Steven Spielberg. Ci sami panowie stali za dwiema wcześniej wymienionymi produkcjami. Można więc powiedzieć, że nadchodzący serial będzie zwieńczeniem tej trylogii. Od kultowej już Kompani braci dzielą go 22 lata.

Podobnie jak poprzednie dzieła, Władcy przestworzy skupią się na realiach II wojny światowej. Jako widzowie będziemy śledzić losy pilota 100. Grupy Bombowej, jednostki Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie. Główną rolę zagra Austin Butler. Serial jest oparty na książce Donalda L. Millera z 2006 roku o tym samym tytule. Koszt produkcji mógł wynieść nawet 300 mln dolarów.

Jak można się domyślić, fabuła skupi się na walce powietrznej w czasach II wojny światowej. Przedstawi heroiczną historię młodych pilotów, którzy ryzykowali życie, walcząc w przestworzach z niemieckim Luftwaffe. Po sukcesie takich filmów jak Dunkierka czy Top Gun: Maverick oczekiwania wobec serialu Spielberga i Hanksa są ogromne.

Nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ale jest ona przewidywana na 2023 rok, choć ze względu na trwające obecnie strajki w Hollywood Apple TV+ może ją przełożyć.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

więcej