Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2020, 13:25

Plotka: Gran Turismo 7 zadebiutuje w tym roku

Next Level Racing – zajmująca się produkcją profesjonalnego sprzętu do symulatorów marka posiadająca licencję PlayStation – zasugerowała we wpisach na portalach social media, że Gran Turismo 7 istnieje i zadebiutuje jeszcze w 2020 roku.

Plotka: Gran Turismo 7 zadebiutuje w tym roku - ilustracja #1
Marka związana z PlayStation zasugerowała istnienie GT7.

W SKRÓCIE:

  1. posiadająca licencję PlayStation firma Next Level Racing zasugerowała na social media, że GT7 powstaje i pojawi się w tym roku;
  2. firma usunęła posty i wydała komentarz, w którym stwierdziła, że nie wie nic na temat omawianej gry;
  3. to nie pierwsza plotka sugerująca, że GT7 powstaje – wcześniejsze doniesienia sugerowały, że będzie to tytuł startowy PS5.

Wygląda na to, że Next Level Racing – posiadająca licencję PlayStation marka, która zajmuje się tworzeniem high-endowego sprzętu do symulatorów wyścigowych – przypadkiem zdradziła istnienie Gran Turismo 7. Usunięty już post opublikowany na Twitterze, Instagramie i Facebooku zawierał ilustrację z logami kilku produkcji wyścigowych (via TheSixthAxis). Trzy z nich to zapowiedziane już gry, zaś czwartą było właśnie GT7. Warto odnotować, że wpisy były okraszone pytaniem „jakich gier wyścigowych najbardziej wyczekujecie w 2020 roku?”.

Plotka: Gran Turismo 7 zadebiutuje w tym roku - ilustracja #2
Post Next Level Racing na Instagramie.

Firma zdążyła już wydać oświadczenie, w którym tłumaczy się ze swojego działania – stwierdzono w nim, że Next Level Racing nie posiada żadnej wiedzy na temat Gran Turismo 7, a graficy odpowiedzialni za obrazek wykorzystali „logo krążące po sieci”. Mimo to sprawa jest podejrzana, szczególnie biorąc pod uwagę doniesienia o planowanym na początek czerwca evencie, na którym Sony ma pokazać tytuły zmierzające na PS5. Warto też pamiętać, że to nie pierwsza plotka sugerująca, że GT7 powstaje – w listopadzie zeszłego roku pojawiły się doniesienia, że będzie to jeden z tytułów startowych nowej konsoli Sony. Możliwe, że ktoś trochę się pospieszył i złamał postanowienia NDA, choć oczywiście nie można też wykluczyć, że sprawa jest zwykłym nieporozumieniem. Poniżej oświadczenie Next Level Racing.

Nasz zespół zauważył, że ostatni post, w którym użyliśmy logo, został źle zinterpretowany przez media i nie odzwierciedla posiadanych przez nas informacji. Zaprzeczamy, że wiemy cokolwiek na temat premiery Gran Turismo 7. W mediach pojawiły się przypuszczenia, które są po prostu nieprawdziwe. W związku z tym postanowiliśmy zdjąć nasze posty w social media. Nasz Dział Projektowania Graficznego wykorzystał logo, które jest rozpowszechniane w Internecie.

Przepraszamy za zamieszanie – czytamy.

  1. Gran Turismo – strona oficjalna serii
  2. Recenzja gry Gran Turismo Sport – wyścigi z brakami, ale i z duszą