Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 grudnia 2014, 11:31

autor: Adrian Werner

Pixel Boat Rush wypłynęło na wody Google Play

W usłudze Google Play zadebiutowało Pixel Boat Rush, czyli zabawna zręcznościówka traktująca o wyścigach uzbrojonych motorówek.

Użytkownicy iOS mogą cieszyć się zręcznościówką Pixel Boat Rush już od ponad dwóch miesięcy. Teraz wreszcie do zabawy dołączyli posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android, gdyż gra właśnie zadebiutowała na Google Play.

Pixel Boat Rush kosztuje około 7 złotych. Na razie twórcy nie mają w planach opracowania wersji na Window Phone.

Pixel Boat Rush gracze biorą udział w wyścigach potężnych motorówek. Pędząc po dwuwymiarowych trasach rywalizujemy z maksymalnie sześcioma innymi zawodnikami. Sterowanie jest banalnie proste. Dotykając prawej strony ekranu przyśpieszamy, co pozwala wyskakiwać w powietrze przy kontakcie z falami. Natomiast puszczenie palca powoduje, że maszyna trzyma się tafli wody. Generalnie skoki spowalniają motorówkę, ale za to pozwalają na łapanie zawieszonych w powietrzu bonusów oraz omijanie przeszkód.

Za pieniądze zgromadzone w trakcie wyścigów kupujemy coraz lepsze maszyny i ulepszamy te już posiadane. Z czasem wszystkie motorówki zaczną dysponować różnego rodzaju uzbrojeniem, co mocno zmienia przebieg zawodów. Wszystko to z pozoru wydaje się proste, ale w rzeczywistości Pixel Boat Rush wymaga nauczenia się schematów zachowań rywali, co pozwala przewidzieć ich następny ruch – a nie jest to proste.

Autorzy postawili na atrakcyjną dwuwymiarową stylistykę, z delikatnymi elementami retro. Ponadto gra posiada zaskakująco rozbudowaną i zabawną warstwę fabularną, która opowiada o zawodniku próbującym ponownie wdrapać się na tron, z którego strącili go rywale.