Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 września 2021, 13:30

autor: Edyta Jastrzębska

Pingwin z The Batman z własnym serialem na HBO Max

Na HBO Max może pojawić się kolejny spin-off Batmana Matta Reevesa. Tym razem ma zostać opowiedziana historia złoczyńcy – Pingwina.

Rodzina DC na HBO Max rozrasta się. Jak podaje portal Deadline, platforma planuje dołączyć do swojego portfolio kolejny projekt powiązany z komiksowym uniwersum. Tym razem w serialu zostanie opowiedziana historia złoczyńcy, a dokładniej Pingwina, którego poznamy w długo oczekiwanym Batmanie Matta Reevesa.

Oswald Chesterfield Cobblepot, nazywany Pingwinem, to szykowny szef mafii, będący znanym przeciwnikiem Człowieka Nietoperza. Wcześniej w tę postać wcielali się: Danny DeVito w Powrocie Batmana i Robin Lord Taylor w Gotham. Najnowszym Pingwinem został Colin Farrell, który w tej roli jest nie do poznania.

Szczegóły na temat produkcji nie są jeszcze znane, ale pojawiła się informacja, że będzie to geneza inspirowana Człowiekiem z blizną, z której dowiemy się, jak powstało kryminalne imperium Oswalda Cobblepota. Byłby to drugi spin-off najnowszego Batmana od HBO Max. Jako pierwszy ogłoszony został prequel, który ma opowiedzieć o skorumpowanych stróżach prawa z Gotham. Jego twórcą jest Joe Barton.

Według Collidera na ten moment nie potwierdzono udziału żadnego aktora, jednak podobno zaproponowano Farrellowi powrót do roli złoczyńcy, w którego wcielił się w Batmanie. Twórcami serialu są Dylan Clark i Matt Reeves, a za scenariusz odpowiadać ma Lauren LeFranc, która wcześniej pracowała przy Impulse i Marvel: Agentach T.A.R.C.Z.Y.

Batman, w którym po raz pierwszy zobaczymy Pingwina Farrella, pojawi się w kinach 4 marca 2022 roku.

  1. Serialowy prequel The Batman jak czarny kryminał. Nowe informacje o projekcie HBO
  2. Nikt nie poznaje Colina Farrella w The Batman, nawet inni aktorzy